![](https://wiadomosci.olsztyn.pl/wp-content/uploads/2019/04/droga-rower.jpg)
Bezpieczeństwo mieszkańców Warmii i Mazur jest najważniejsze
Pierwsze listy intencyjne z programu „Budowa chodników przy drogach wojewódzkich“ zostaną podpisane 15 kwietnia 2019 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.
Celem inicjatywy, polegającej na współudziale finansowym województwa i gmin, jest poprawa bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich Warmii i Mazur. Ma ona pomóc zminimalizować niebezpieczne zdarzenia z udziałem pieszych w małych miejscowościach, w których brakuje chodników. Na liście związanej z przeprowadzeniem tych działań znajdują się obecnie 422 lokalizacje.
Inwestycje w zakresie budowy chodników i ciągów pieszo-rowerowych są prowadzone przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, który administruje siecią dróg o długości 1879 km w całym regionie.
Już w poniedziałek zostaną podpisane pierwsze listy intencyjne z trzema gminami, które deklarują wsparcie finansowe w realizacji tego przedsięwzięcia. W spotkaniu wezmą udział Gustaw Marek Brzezin (marszałek województwa), Tomasz Raczkowski (zastępca dyrektora ZDW w Olsztynie), Marta Kamińska (wójt gminy Barciany), Marek Janiszewski (wójt gminy Reszel) oraz Sebastian Cichocki (wójt gminy Iłowo-Osada).