Czy warto kupić parasol ogrodowy?
Nie wszystkie ogrody dysponują zadaszonym tarasem, altaną czy wysokimi roślinami zapewniającymi naturalną osłonę przed słońcem. W tej sytuacji zakup parasola ogrodowego wydaje się być idealnym rozwiązaniem, umożliwiającym korzystanie z uroków świeżego powietrza niemal bez względu na warunki pogodowe. Starannie wybrany parasol przeciwsłoneczny zapewni nie tylko skuteczną ochronę przed intensywnym promieniowaniem słonecznym czy niespodziewanymi opadami deszczu, ale także stanie się atrakcyjnym elementem dekoracyjnym przestrzeni ogrodowej.
Czy warto kupić parasol ogrodowy?
Zmiany klimatyczne prowadzą do tego, że lata w Polsce stają się coraz cieplejsze, co przynosi ze sobą wzrost ryzyka związanego z nadmierną ekspozycją na słońce. Świadomość zagrożeń zdrowotnych wynikających z długotrwałego przebywania na słońcu, takich jak uszkodzenia skóry, przyspieszenie jej starzenia się czy ryzyko nowotworów, podkreśla znaczenie ochrony przed szkodliwym działaniem promieni UV. Użycie parasola ogrodowego może stanowić efektywny sposób na uniknięcie bezpośredniego kontaktu z intensywnym promieniowaniem słonecznym i zapewnić możliwość cieszenia się urokami lata w cieniu i bezpiecznym otoczeniu. Parasol tarasowy okaże się nieoceniony również w przypadku niespodziewanych letnich deszczy.
Szeroka oferta parasoli ogrodowych dostępna jest na https://di-volio.com/pl/parasole-ogrodowe
Jak dbać o parasol ogrodowy?
Prawidłowa pielęgnacja parasola ogrodowego zależy od rodzaju materiałów, z których został wykonany konkretny model. W przypadku parasoli z elementami drewnianymi konieczna jest regularna konserwacja za pomocą środków ochronnych, zabezpieczających drewno przed wilgocią, co przedłuża ich żywotność i zachowuje estetyczny wygląd. Parasole o konstrukcji z malowanej proszkowo stali nie wymagają dodatkowych działań konserwacyjnych. Niezależnie od materiału, ważne dla zachowania tego mebla ogrodowego w dobrym stanie jest jego odpowiednie przechowywanie. Zaleca się składanie parasola, kiedy nie jest on używany, upewniając się, że jest całkowicie suchy przed schowaniem. W okresie zimowym parasol należy przechowywać go w suchym i zamkniętym pomieszczeniu.
Jaka podstawa parasola?
Podstawa pod parasol ogrodowy odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu stabilności konstrukcji, utrzymaniu jej w pionowej pozycji i zagwarantowaniu bezpieczeństwa podczas użytkowania. Niezależnie od konstrukcji parasola – z centralnie umieszczoną nogą czy z bocznym stelażem – podstawa musi zapewniać odpowiednie dociążenie. Dostępne na rynku podstawy, wykonane z takich materiałów jak kamień (np. granit), włókno szklane czy beton w formie obciążników, zapewniają wysoką stabilność, jednak mogą być niepraktyczne podczas przenoszenia parasola. Alternatywne rozwiązanie stanowią nowoczesne podstawy zbiornikowe wykonane z tworzywa sztucznego, które można wypełnić piaskiem lub wodą. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko stabilność parasola, ale również ułatwia jego przenoszenie poprzez możliwość opróżnienia zbiornika, co znacznie obniża wagę podstawy.