Czy zmiana zachowania partnera może być powodem do obaw?
Tworząc związek przez wiele lat, subtelne zmiany w zachowaniu partnera wyczuć można bez trudu. Czy jednak zawsze są one powodem do niepokoju? Co powinno wzbudzić czujność w postępowaniu bliskiej osoby? Podpowiadamy, jakie zmiany w działaniach partnera mogą być powodem do obaw.
Jakie zmiany w zachowaniu partnera mogą być oznakami zdrady?
Zmiany w zachowaniu partnera, bardzo często mogą być sygnałami zdrady. Jednak nie należy popadać w panikę i w każdej zmianie szukać powodu do niepokoju, ponieważ czasem może ona okazać się zwykłą błahostką. Wyróżnić można jednak kilka podstawowych symptomów niewierności. Oto te, które najczęściej wskazuje detektyw zajmujący się sprawami zdrad małżeńskich:
Ukrywanie telefonu – jeśli do tej pory korzystanie z komórki partnera nie stanowiło problemu, a teraz uległo to zmianie, może to oznaczać, że partner ma coś do ukrycia. Chowanie telefonu, zmiana hasła dostępu, regularne usuwanie historii połączeń i wiadomości, ukrywanie się podczas rozmów telefonicznych, nerwowe zachowanie, gdy jego/jej telefon ląduje w Twoich rękach? To jedne z najczęstszych sygnałów zdrady.
Zwiększona dbałość o siebie – dbanie o siebie nie jest oczywiście niczym złym, jeśli jednak partner wcześniej nie przykładał zbyt dużej wagi do swojego wyglądu, a teraz zaczął robić to aż przesadnie – częste wizyty u fryzjera, kosmetyczki czy na siłowni, zmiana stylu ubierania się. To mogą być wyraźne sygnały, że partner chce podobać się komuś innemu.
Zmiana godzin powrotów z pracy i częstsze przebywanie poza domem – regularne późniejsze powroty z pracy, częste i niespodziewane wyjazdy w delegację, częstsze wychodzenie z domu, nagminne spóźnianie się, nagłe zmiany planów – takie zachowania powinny zaniepokoić.
Zmiany przyzwyczajeń i stosunku do Ciebie – niepokojące mogą być także zaskakująca oziębłość oraz nadmierna troska. Te dwa skrajne zachowania – mniejsze zainteresowanie wspólnymi i Twoimi sprawami, krytykowanie Twojego zachowania lub wyglądu, mniejsze starania o związek kontra ciągłe prawienie komplementów, obdarowywanie prezentami, szczególnie jeśli wcześniej tego nie było – to zachowania, które mogą wskazywać, że partner nas zdradza.
Zbytnia drażliwość, nerwowość, częstsze kłótnie – wszczynanie kłótni o drobnostki, zwiększenie drażliwości na zwykłe problemy – choć zachowania te mogą być wywołane przez wiele czynników, jeśli w związku nie ma rozmów na ten temat oraz wspólnych prób szukania rozwiązanie konfliktów, ich powodem może być zdrada. Takie psychiczne napięcie nierzadko spowodowane jest obawa, że niewierność wyjdzie na jaw.
Czy szczera rozmowa z partnerem może pomóc w rozwiązaniu sprawy?
Nierzadko zdarza się tak, że obserwując zmiany w zachowaniu partnera, w pierwszym odruchu nie dopuszczamy do siebie negatywnych myśli lub usprawiedliwiamy je swoim przewrażliwieniem. Najlepszym rozwiązaniem jest tu jednak szczera rozmowa z partnerem, która może wiele wyjaśnić. Jednak w sytuacji, gdy partner zdradza, bardzo trudno może mu przyjść przyznanie się i wyznanie prawdy, za to jego czujność będzie wzmożona. Przez co koniec końców, może jeszcze lepiej maskować swoją niewierność.
Jeśli więc nasze próby porozumienia się z partnerem spełzną na niczym, a objawy nasilą się, warto zastanowić się nad współpracą z prywatnym detektywem. Profesjonalny Detektyw Sektor zapewnia dyskretną obserwację, która rozwiać może wątpliwości lub upewnić w podejrzeniach.
Jak zdobyć niepodważalne dowody zdrady?
Zdrady to obecnie jedne z najczęstszych przyczyn rozpadu związków oraz rozwodów. Jeśli cała sytuacja zakończy się w sądzie, niezbędne będą dowody rozwodowe. Warto w tym celu skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty, który pomoże zdobyć niepodważalne dowody niewierności partnera.
Zanim zarzucimy bliskiej osobie zdradę, warto upewnić się, czy nasze podejrzenia są słuszne. Pomocna w tym celu będzie wnikliwa obserwacja partnera oraz wynajęcie profesjonalisty, takiego jak Detektyw Spark, który specjalizuje się w weryfikacji małżeńskiej i partnerskiej niewierności.