Można już składać wnioski do IV edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego
Przed nami kolejna edycja wielkiego miejskiego planowania, dyskutowania i decydowania, czyli Olsztyński Budżet Obywatelski na 2017 rok. Projekty można składać do 15 czerwca. Głosowanie nad złożonymi przez mieszkańców propozycjami odbędzie się we wrześniu.
Podobnie jak w poprzednich latach, wnioski z propozycjami projektów do realizacji przez budżet miasta, składać mogą olsztynianie, którzy ukończyli 13. rok życia. Wśród zmian, które będą obowiązywać autorów zadań, jest zdobycie poparcia dziesięciu osób. Dlatego warto zainteresować się swoim otoczeniem i porozmawiać z sąsiadami, znajomymi albo rodziną o tym, co można zrobić ciekawego dla osiedla, dla miasta i dla siebie.
– Limit finansowy dla zadania osiedlowego to 110 tys. zł a dla zadania zintegrowanego 300 tys. zł – informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – W przyszłym roku chcemy zrealizować cztery projekty zintegrowane.
Pierwszy raz do organizacji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego ma zostać włączona nowo powoływana Rada Partycypacyjna. Będą ją będą tworzyć przedstawiciele wszystkich 23 rad osiedlowych. Społecznicy m.in. będą wspierać przebieg akcji w osiedlach.
W tym roku do dyspozycji mieszkańców Olsztyna będą cztery punkty konsultacyjne. Będzie w nich można zdobyć niezbędne informacje, a dyżurujący pomogą wypełnić wniosek.
Ideą budżetu obywatelskiego jest włączenie mieszkańców w świadome współdecydowanie o wydatkach gminy. Przypomnijmy, że w III edycji OBO łącznie wpłynęły 152 propozycje projektów osiedlowych i 49 propozycji projektów ogólnomiejskich. Do głosowania skierowano 111 projektów osiedlowych oraz 29 projektów ogólnomiejskich.
Zasady IV edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego
Formularz zgłoszeniowy propozycji zadania do IV edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego
Wypełnione formularze można złożyć:
- w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta. Pl. Jana Pawła II 1,
- w Punkcie Obsługi Mieszkańców zlokalizowanym w Galerii Warmińskiej przy ul. J. Tuwima 26,
- w siedzibach Rad Osiedli,
- w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. T. Szewczenki 1
- listownie na adres: Biuro Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego, Urząd Miasta, Plac Jana Pawła II 1 10-101 Olsztyn z dopiskiem „Olsztyński Budżet Obywatelski”,
- poprzez elektroniczną Skrzynkę Urzędu Miasta Olsztyna na platformie E-puap.
- oraz we wszystkich ruchomych punktach, organizowanych w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej.