Na sygnale

34-latek odpowie za oszustwa internetowe

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 34-latkowi podejrzanemu o oszustwa internetowe. Mężczyzna miał na portalach ogłoszeniowych sprzedawać sprzęty wodne oraz maszyny budowlane, a po wpłaceniu zaliczek zerwać kontakt z potencjalnymi kupcami i nigdy nie zrealizować transakcji. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności oszustw internetowych, do których doszło w listopadzie 2020 roku. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca na portalu ogłoszeniowym oferował sprzedaż łodzi motorowodnych, jachtów czy ładowarki budowlanej. Z mężczyzną kontaktowali się potencjalni kupcy, którzy po uzgodnieniu warunków sprzedaży wpłacali zaliczki, których łączna kwota wyniosła 37 tysięcy złotych. Po przelaniu pieniędzy na konto, kontakt ze sprzedawcą się urwał, a pokrzywdzeni nigdy nie otrzymali towaru. Po złożeniu zawiadomienia, sprawą natychmiast zajęli się policjanci. Ich szeroko zakrojona praca operacyjna doprowadziła do ustalenia sprawcy oszustw, którego zatrzymali na terenie Słupska.

Okazał się nim 34-letni mężczyzna. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wystawiał fikcyjne ogłoszenia i że nigdy nie był w posiadaniu sprzedawanych sprzętów wodnych i maszyn. W ten sposób zostało oszukanych 8 osób z różnych części kraju, do których dotarli policjanci w trakcie prowadzonych czynności. 34-latek usłyszał 8 zarzutów oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*