Zwiedzanie Koszar Dragonów z przewodnikiem

- Kategoria: Wiadomości
1

Organizatorzy konsultacji zapraszają wszystkich olsztynian na wycieczkę do zabytkowego kompleksu. – To okazja, aby dokładnie obejrzeć to ważne dla rozwoju Olsztyna miejsce – zachęcają.

W sobotę 16 maja odbędą się kolejne warsztaty w ramach konsultacji społecznych o Koszarach Dragonów. O godz. 11 uczestnicy spotkają się w sali 119 Urzędu Miasta, gdzie podsumują dotychczasowe działania oraz porozmawiają o kolejnych tematach, którymi należy się zająć.

Po krótkim wstępie odbędzie się wycieczka do zabytkowego obszaru. Poprowadzi ją przewodnik Mariusz Moritz. Jest otwarta dla wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby lepiej poznać powojskowy kompleks. Zbiórka odbędzie się o godz. 12. Chętni mogą przyjść do sali 119, czekać pod ratuszem lub zjawić się o godz. 12.15 w koszarach przy stajniach (skrzyżowanie Gietkowskiej i Dąbrowskiego).

Zapraszamy do udziału wszystkich olsztynian, którzy chcieliby dokładnie obejrzeć to niezwykłe miejsce, tak ważne z punktu widzenia historycznego i rozwojowego naszego miasta – mówi Tomasz Birezowski, prezes Forum Rozwoju Olsztyna. – Nieczęsto jest taka okazja, a warto zobaczyć, co chcemy chronić. Od początku chcieliśmy, aby konsultacje odbywały się właśnie w koszarach, ale okazało się to niemożliwe z powodów formalnych i organizacyjnych. Pracownicy magistratu poinformowali nas brakuje tam odpowiedniej infrastruktury, aby sprawnie przeprowadzić tam spotkania. Ale w zamian zaoferowali wycieczkę z przewodnikiem. Jesteśmy przekonani, że to świetny sposób, aby podzielić się swoimi wrażeniami i opiniami podczas niezobowiązującego spaceru. Liczymy na jak największą obecność.

Po zwiedzaniu w ratuszu odbędzie się dalsza część warsztatów. Organizatorem konsultacji jest stowarzyszenie Warnija, a partnerami: Urząd Miasta, Forum Rozwoju Olsztyna, OLCAMP, Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”.

Projekt „Wzorcowe konsultacje w sprawie rewitalizacji Koszar Dragonów w Olsztynie” jest współfinansowany z funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Facebook Comments

1 Komentarz

  1. Czy te konsultacje to wymóg UE,a władze i tak wiedzą od dawna na co wyrażą zgodę /czyt. galeria handlowa/

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu