Zrobiły zakupy w miejscu pracy, nie płacąc za towar

- Kategoria: Na sygnale
0

Zarzut oszustwa usłyszały kasjerki jednego z olsztyńskich marketów. 39-letnia Magdalena C. oraz 29-letnia Karolina B. działając wspólnie i w porozumieniu oszukały kierowniczkę sklepu. Kobiety umówiły się, że zrobią zakupy w miejscu pracy, lecz nie zapłacą za towar.

Mieszkanki Olsztyna zostały zatrzymane w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania przyznały się do zarzucanych im czynów i złożyły obszerne wyjaśnienia. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 22 lutego br. w jednym z olsztyńskich marketów. Z ustaleń śledczych wynika, że dwie pracownice sklepu uzgodniły, że sfingują zakup produktów w sklepie, gdzie pracują, faktycznie nie płacąc za towar.

Jedna z pracownic wyłożyła zakupy na taśmie przy kasie, druga nabiła towar na kasę. Po chwili sprzedawczyni poprosiła swoją kierowniczkę o wycofanie całego towaru, bo jak oświadczyła: „nie ma przy sobie wystarczającej ilości gotówki”. Niczego nie podejrzewająca przełożona anulowała transakcję. Towar jednak, zamiast powrócić na sklepowe półki, trafił wprost do torby jednej z nieuczciwych kasjerek.

Po kilku godzinach ochroniarz ujawnił oszustwo i powiadomił o nieprawidłowościach oszukaną kierowniczkę, która zgłosiła sprawę policji.

Jedna z kasjerek została zatrzymana jeszcze tego samego dnia w miejscu pracy, druga następnego dnia w miejscu swojego zamieszkania. W jej domu zabezpieczono towar pochodzący z przestępstwa: produkty spożywcze i kosmetyczne o łącznej wartości 330 zł. Obie sprawczynie, tj. 39-letnia Magdalena C. oraz 29-letnia Karolina B. trafiły do policyjnej celi.

Wczoraj kobiety usłyszały zarzut oszustwa, do którego przyznały się w całości. Pracownice sklepu złożyły obszerne wyjaśnienia i poddały dobrowolnie karze. Prokurator będzie wnioskował do sądu o karę 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata oraz 200 złotych grzywny. Kodeks karny za przestępstwo oszustwa przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Sinice zniknęły. Kąpieliska w CRS Ukiel ponownie otwarte

Woda w jeziorze Ukiel w Olsztynie jest już