Zmiany w Urzędzie Stanu Cywilnego, nowości w Wydziale Komunikacji

- Kategoria: Wiadomości
0

Od wtorku (4 maja) obowiązywać będą nowe godziny obsługi interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego. Przywrócona zostanie również możliwość internetowej rejestracji kolejki do Wydziału Komunikacji.

Już w następnym tygodniu Urząd Stanu Cywilnego wraca do pracy jednozmianowej. To oznacza, że jednostka będzie funkcjonować w poniedziałki między 8:00 a 16:00, natomiast od wtorku do piąteku w godzinach 7:30-15:30.

Ważna informacja także dla tych, którzy muszą dokonać formalności osobiście w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Olsztyna. Po zmianie systemu informatycznego, w piątek (30 kwietnia) przywrócona została możliwość internetowej rezerwacji kolejki.

– W systemie aktywne są daty z trzytygodniowym wyprzedzeniem, stąd późniejsze daty nie są aktywne – wyjaśnia dyrektor Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Olsztyna, Dorota Groszkowska. – Aktywacja kolejnego dnia następuje o godzinie 19:00. Dokonanie rezerwacji wizyty na daną godzinę uprawnia do załatwienia jednej sprawy. Wyznaczona godzina wizyty jest czasem orientacyjnym.

Kolejkę można zarezerwować na stronie bezkolejki.olsztyn.eu. W dalszym ciągu zachęcamy jednak – w przypadku, gdy jest to możliwe – do załatwiania spraw urzędowych zdalnie.

[elektroniczna rezerwacja kolejki]

Źródło: UM Olsztyna

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu