Zmiany w organizacji ruchu na ul. Synów Pułku, Wyszyńskiego i Piłsudskiego

- Kategoria: Wiadomości
0

W związku z trwającą rozbudową tramwajowej infrastruktury, wykonawca zapowiada na najbliższe dni wprowadzenie istotnych zmian w organizacji ruchu.

Już w środę wieczorem (22 czerwca) nowe rozwiązania zaczną obowiązywać w rejonie skrzyżowania Wyszyńskiego, Synów Pułku, Pstrowskiego. Natomiast od piątku (24 czerwca) w ciągu ulic Wyszyńskiego i Piłsudskiego.

Zmiany w rejonie skrzyżowania ulic Pstrowskiego, Synów Pułku i Wyszyńskiego. Wykonawca planuje prowadzić zmiany od 22:00 w środę (22 czerwca).

Na skrzyżowaniu nastąpi zmiana geometrii tymczasowego ronda. Przejścia dla pieszych zostaną przeniesione w nowe lokalizacje. Obecnie funkcjonujące przystanki zostaną przeniesione w pas rozdziału w sąsiedztwo funkcjonujących jezdni. Na ul. Synów Pułku ruch pieszych będzie obywać się po stronie os. Mazurskiego.

[mapy: PDF | JPG]

Zmiany w rejonie skrzyżowania ulic Leonharda, Piłsudskiego i Wyszyńskiego oraz Augustowskiej i Żołnierskiej z Wyszyńskiego. Wykonawca planuje prowadzić zmiany od 22:00 w piątek (24 czerwca).

Dotychczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Leonharda, Piłsudskiego i Wyszyńskiego zmieni geometrię. Zamknięta zostanie al. Piłsudskiego w kierunku ul. Dworcowej. Na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego, Augustowskiej i Żołnierskiej zostanie otwarta ul. Żołnierska z możliwością przejazdu do ulic Parkingowej i Dworcowej. Nie przewiduję się istotnych zmian w lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej oraz ciągów pieszych.

[mapy: PDF | JPG]

Zmiany na al. Piłsudskiego od ul. Dworcowej do ul. Leonharda. Wykonawca planuje prowadzić zmiany od 22:00 w piątek (24 czerwca).

Odcinek al. Piłsudskiego pomiędzy ul. Dworcową a skrzyżowaniem ulic Leonharda i Wyszyńskiego, będzie ulicą jednokierunkową, z przejazdem od ul. Dworcowej do ul. Parkingowej w kierunku ul. Żołnierskiej, przeznaczonym dla ruchu lokalnego z dojazdem do posesji. Na tym odcinku nie będzie kursować komunikacja miejska. Ciągi piesze nie zmienią swojej lokalizacji.

[mapy: PDF | JPG]
Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu