Wiadomości

Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniach ulic Krasickiego z Barcza, Krasickiego z Wilczyńskiego i Wilczyńskiego z Kanta

W związku z Rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie, jako Generalny Wykonawca inwestycji – Konsorcjum firm Polimex Infrastruktura – Polimex Mostostal – Trakcja, informuje, że od godz. 22-giej w sobotę 30 września br. planuje wprowadzić istotne zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniach ulic Krasickiego z Barcza, Krasickiego z Wilczyńskiego, Wilczyńskiego Kanta.

Rondo na skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Wilczyńskiego zostanie udostępnione do ruchu z  otwarciem wlotów z ulic Krasickiego i Wilczyńskiego we wszystkich relacjach.

Zlikwidowane zostaną przystanki „Świtycz-Widackiej” na ul. Gębika w obu kierunkach, przystanki „Kanta” i „D.H. Śliwa” na ul. Kanta, przystanek „Krasickiego-Wilczyńskiego” nr 791(56) na ul. Krasickiego w kierunku ul. Wilczyńskiego.

Wznowione zostanie funkcjonowanie przystanków „Gębika” w obu kierunkach. Ponadto, przystanek „Boenigka” na ul. Krasickiego w kierunku „Carrefour” zostanie przeniesiony bliżej skrzyżowania z ul. Sobocińskiego z ul. Boenigka.

Od dnia 01.10.2023 (niedziela) linie 113, 120, 127, 130, 131, 205, 303, N01 powrócą na stałe trasy, a linia Z13 ulegnie likwidacji. Trasy komunikacji miejskiej ulegną zmianie zgodnie z komunikatem ZDZiT.

Wszystkich uczestników ruchu prosimy o szczególną uwagę i zachowanie ostrożności.

Źródło: bezpieczny.olsztyn.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*