Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Wojewódzkiego

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Wojewódzkiego

- Kategoria: Wiadomości
0

Z dniem 10 maja br. przywrócona zostanie bezpośrednia obsługa obywatela i możliwość osobistego załatwiania spraw w poszczególnych wydziałach Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie oraz delegatur w Elblągu i Ełku. Wszystkie wejścia do Urzędu zostaną ponownie otwarte.

W dalszym ciągu jednak uprzejmie prosimy o zachowanie odpowiednich rygorów sanitarnych i zachęcamy do korzystania z elektronicznych form komunikacji z Urzędem.

W Oddziale Paszportów wraca numerkowy system obsługi klienta, bez konieczności uprzedniego umawiania się telefonicznie. System na bieżąco monitoruje ilość pobranych numerków i reguluje ruch adekwatnie do czasu trwania przyjęcia wniosków oraz ilości oczekujących klientów według dziennego limitu. Dla osób preferujących umawianie się na wizytę w wyznaczonym terminie i określonym czasie stanowisko rezerwacji on-line zostanie zachowane.

W Oddziale Cudzoziemców zachowane zostaną dotychczasowe zasady obsługi.
Wszystkie tytuły pobytowe cudzoziemców i wydane im zezwolenia na pracę ulegają automatycznemu przedłużeniu. W maju i czerwcu planowane jest uruchomienie dodatkowego kanału telefonicznej rezerwacji wizyt dla osób, które potrzebują pomocy w uzupełnieniu i skompletowaniu wniosku.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Unijny Certyfikat COVID już w aplikacji mObywatel

Już dziś w aplikacji mObywatel dostępny jest Unijny