Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

- Kategoria: Na sygnale
0

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę kradzieży hulajnogi elektrycznej z jednego z bloków na terenie miasta. Jej wartość wyceniono na blisko 2500 złotych. Jednoślad trafił już do prawowitego właściciela, a 25-letni sprawca kradzieży usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (24.06.2022r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w nocy otrzymał zgłoszenie o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie w pobliżu zaparkowanego roweru w ogródku przy jednym z bloków. Mężczyzna, gdy tylko zauważył właściciela jednośladu nagle uciekł w nieznanym kierunku.

Informacja wraz z rysopisem mężczyzny trafiła do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu oraz policyjnych wywiadowców. Funkcjonariusze w trakcie patrolu okolicy, zauważyli wskazanego mężczyznę na jednej z osiedlowych ulic. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Olsztyna.

Policjanci znaleźli przy nim hulajnogę elektryczną, która jak się później okazało pochodziła z kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia funkcjonariusze dotarli do właściciela hulajnogi, która została skradziona na klatce schodowej – tej samej nocy, na tym samym osiedlu. Jej wartość wyceniono na blisko 2500 złotych.

25-latek na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradziona hulajnoga wróciła już do prawowitego właściciela.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych