Zlikwidowano szlak przerzutowy narkotyków do Skandynawii. Przechwycono 4 kg amfetaminy

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztyn

Funkcjonariusze CBŚP przy współpracy z Izbą Celną w Olsztynie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali przemycić znaczną ilość narkotyków z Polski do Skandynawii. Ponad 4 tyś. działek amfetaminy ukryte było w samochodzie, a konkretnie w baku od paliwa. Kurier z Elbląga wpadł w ręce funkcjonariuszy w drodze na prom w Świnoujściu. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Do zatrzymania kuriera doszło 7 maja około godziny 17.00 na krajowej 7. w okolicy miejscowości Nowy Dwór Gdański. Funkcjonariusze CBŚP wraz z miejscowymi policjantami zablokowali jeden pas ruchu, po którym jechał samochodem mieszkaniec Elbląga. Mężczyzna kierował się do Świnoujścia, skąd promem miał dopłynąć do Skandynawii. Mężczyzna przewoził ukryte w baku od paliwa narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4 kilogramy amfetaminy zapakowanej w foliowe torebki. Wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 120 tyś. złotych.

fot. KWP Olsztyn
fot. KWP Olsztyn

Na drugi dzień, na terenie zakładu pracy w okolicy Elbląga zatrzymany został również jego wspólnik. Obaj mężczyźni byli zaskoczeni dynamiczną akcją Policji.

Prokuratura Rejonowa w Malborku, która prowadzi śledztwo w tej sprawie postawiła mężczyznom zarzuty usiłowania przemytu znacznej ilości narkotyków, czego mieli dopuścić się wspólnie i w porozumieniu.

W minioną sobotę Sąd Rejonowy w Malborku na wniosek prokuratora zastosował wobec obu mieszkańców Elbląga 3-miesięczny areszt. Za przestępstwo, które popełnili grozi im kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymani mężczyźni trafili do zakładu karnego. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Opr. mp
Źródło: KWP Olsztyn
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd walczy z V falą pandemii. Nowe zasady kwarantanny i darmowe testy w aptekach

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kątem COVID-19 bez