Zepchnęła rowerzystkę do rowu, a następnie uderzyła w drzewo

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Wczoraj na trasie Szczytno-Dębówko 35-latka kierując osobowym renault uderzyła w rowerzystkę. Poszkodowana 20-latka z ogólnymi potłuczenia, urazem głowy oraz prawego barku, trafiła do szpitala. Kierującej renault za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymano uprawnienia do kierowania. Uczestniczki wypadku były trzeźwe. Teraz 35-latka za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj przed południem szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Szczytno-Dębówko, droga krajowa 57. Jak ustalili funkcjonariusze, 35-letnia mieszkanka Szczytna, która kierowała osobowym renault, wykonując manewr wyprzedzania rowerzystki, nie upewniła się, że może ten manewr wykonać bezpiecznie i prawidłowo. Kobieta wjechała na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się inny pojazd. Chcąc uniknąć zderzenia, zjechała gwałtownie w prawo, uderzyła pojazdem w rowerzystkę, a następnie w drzewo.

W wyniku uderzenia 20-letnia kierująca rowerem wpadła do rowu. Z ogólnymi potłuczeniami ciała, urazem głowy oraz prawego barku została przewieziona do szpitala powiatowego w Szczytnie. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali 35-letniej kierującej renault uprawnienia do kierowania. Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Teraz 35-latka za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za spowodowanie wypadku kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KWP Olsztyn (es/rj)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Ponad 180 mln zł dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

Dziś (03.10) w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja