„Zdrowie pod Kontrolą”- największa społeczna zdrowotna akcja w regionie w Warmińskiej Aurze i Galerii Warmińskiej

13-14 maja (piątek i sobota) w Aurze Centrum Olsztyna i przed Galerią Warmińską odbędzie się największa w Polsce akcja w ramach „Zdrowie pod Kontrolą” poświęcona profilaktyce zdrowotnej. Jej koordynatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Olsztyn działający przy Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM. To unikalna okazja, aby w ciągu dwóch dni wykonać bezpłatnie wiele podstawowych badań kontrolnych skierowanych zarówno do kobiet, jak i mężczyzn oraz dzieci w różnym wieku, a także skorzystać ze specjalistycznych konsultacji. Główna część akcji planowana jest w Aurze Centrum.

Wiosna to idealny moment, żeby zadbać o swoje zdrowie. Badania i konsultacje zaplanowane w Aurze Centrum Olsztyna i Galerii Warmińskiej pozwolą na sprawdzenie stanu swojego organizmu w wielu kluczowych aspektach i to zupełnie za darmo. W tej edycji główną galerią zaangażowaną w akcję jest Aura Centrum.

W Aurze Centrum Olsztyna 14 maja (sobota) w godz. 11-17 można będzie bezpłatnie skorzystać aż z kilkunastu różnych badań i porad medycznych. Na poziomie +2 przy windzie panoramicznej i w ciągach komunikacyjnych zostaną ustawione dedykowane stanowiska medyczne. Wśród dostępnych badań do dyspozycji odwiedzających będą m.in. pomiar glikemii, pomiar ciśnienia, pomiar wydychanego CO, badanie EKG, USG. Na stanowisku badania wzroku zrobić będzie można tradycyjne badanie, a w salonie optycznym SunLoox – przesiewowe badanie wzroku oraz dodatkowo otrzymać 20% rabatu na zakup okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych (rabat nie łączy się z innymi promocjami). Prowadzone będą konsultacje dietetyczne, dermatologiczne i farmaceutyczne. Udostępniony zostanie również analizator składu ciała TANITA.

W ramach promocji profilaktyki onkologicznej dostępne będą stoiska, przy których można będzie nauczyć się samobadania piersi i jąder oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Wszyscy chętni będą mogli także wysłuchać prelekcji ekspertów, które będą prowadzone na scenie na poziomie +1 w strefie gastronomicznej. W każdym punkcie medycznym będą pracować fachowcy w swoich dziedzinach, którzy nie tylko zinterpretują wyniki badań, ale też będą służyli profesjonalną poradą i pomocą. Dla najmłodszych atrakcją będzie Szpital Pluszowego Misia, w którym dzieci leczą lalki i pluszaki.

Przed Galerią Warmińską 13 maja (piątek) w godz. 11-17 w specjalnym spirobusie będzie można skontrolować stan swojego układu oddechowego poprzez pomiar objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. W tym samym terminie będzie można także oddać krew w punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W sobotę 14 maja panie będą mogły wykonać mammografię w mammobusie. Z badań mammograficznych mogą skorzystać wszystkie ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i wcześniej nie chorowały na raka piersi. Nie ma znaczenia adres zamieszkania. Na badanie nie trzeba się wcześniej zapisywać, nie jest też potrzebne zaproszenie ani skierowanie.

„W akcję Zdrowie pod Kontrolą włączamy się od wielu lat i cieszy się ona niesłabnącym powodzeniem.  Bezpłatne badania i porady specjalistów bez konieczności umawiania i czekania na wizytę to wyjątkowa okazja, żeby zadbać o własne zdrowie i zdrowie najbliższych” – podkreśla Natalia Tur, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle.

Akcja „Zdrowie pod kontrolą” odbędzie się 14 maja w Aurze na poziomie +2 oraz +1 w strefie gastronomicznej oraz 13-14 maja przed Galerią Warmińską.

 

Wszelkie działania w ramach akcji profilaktyki zdrowotnej będą odbywały się zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

MŚ w Katarze: Polska pokonała Arabię Saudyjską!

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu podczas tegorocznych