Zdrowe i bezpieczne wakacje – akcja profilaktyczna NFZ na plaży miejskiej w Olsztynie

Lato to czas beztroski i przygód, jednak wolne chwile można wykorzystać nie tylko na relaks czy wodne szaleństwa. W najbliższy piątek 22 lipca warto wybrać się na plażę miejską w Olsztynie, gdzie odbędzie się akcja profilaktyczna, której celem będzie przypomnienie zasad zdrowego i bezpiecznego zachowania na wakacjach.

Akcja profilaktyczna „Zdrowe i bezpieczne wakacje” została zorganizowana po raz pierwszy w 2019 roku. Aktualnie, po krótkiej przerwie związanej z pandemią, zostaje wznowiona. W najbliższy piątek 22 lipca w godzinach od 11:00 do 15:00 na plaży miejskiej w Olsztynie na odwiedzających czekać będzie szereg atrakcji i stoisk, które przygotował Warmińsko-Mazurski OW NFZ oraz partnerzy: OSiR Olsztyn, Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Olsztyńskie Towarzystwo Amazonki, Samodzielny Gminny ZOZ w Dywitach, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Olsztynie, 9 Batalion Dowodzenia, Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej FENI, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

 

O zdrowiu należy pamiętać przez cały rok, okres wakacyjny nie zwalnia nas z tego obowiązku. – przypomina Andrzej Zakrzewski, dyrektor W-M OW NFZ w Olsztynie. Podczas akcji organizowanej na plaży miejskiej będzie można zmierzyć ciśnienie, poziom cukru we krwi, zrobić EKG i sprawdzić poziom saturacji. Te podstawowe parametry są niezwykle ważne i jako pierwsze mogą wskazać nam na rozwijające się w organizmie choroby.

 

Podczas akcji będzie można również skorzystać z konsultacji lekarskiej, pielęgniarskiej i dietetycznej, a także dokonać pomiaru masy i składu ciała. Na miejscu możliwe będzie również przeprowadzenie badania dermatoskopem.

To urządzenie pozwalające na szczegółowe oglądanie znamion. – wyjaśnia Magdalena Mil, rzecznik prasowy W-M OW NFZ w Olsztynie, i dodaje

Szczególnie latem, w trakcie zwiększonej ekspozycji na słońce, ryzyko zachorowania na czerniaka i inne nowotwory skóry znacząco wzrasta. Należy pamiętać o zasadach bezpiecznego opalania i koniecznie badać znamiona. Organizowana przez nas akcja będzie ku temu świetną okazją.

 

W trakcie „Zdrowych i bezpiecznych wakacji” będzie również możliwość wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i potwierdzenie Profilu Zaufanego. Na odwiedzających czekają pokazy pierwszej pomocy, w tym działania w wodzie, pokazy sprzętu i umundurowania Straży Pożarnej, Policji i Wojska. Nasi partnerzy udzielą również szeregu informacji i porad w zakresie terapii naturalnych (w tym masaży i kręglarstwa), laktacji i prawidłowego karmienia piersią, profilaktyki wad postawy i profilaktyki stomatologicznej. Dla najmłodszych przygotowano liczne konkursy i kącik zabaw. Szczegóły na plakacie.

Wstęp wolny, badania i konsultacje bezpłatne.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich