Zderzenie pociągu z osobówką na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków drogowych. Na jednym z takich przejazdów w miejscowości Łupki pociąg uderzył w przejeżdżający przez torowisko samochód marki Ford, którego kierowca nie zastosował się do znaku „STOP”. Tym razem nikt nie ucierpiał.

Pomimo wielu apeli oraz informacji medialnych o tragicznych zdarzeniach wielu kierowców nadal lekceważy podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się przez przejazdy kolejowe i nie stosuje się do umieszczonych tam znaków drogowych.

We wtorek (30.08.2022r.) po godz. 16.00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Łupki w gminie Pisz. Pociąg uderzył tam w tył samochodu marki Ford, który właśnie przejeżdżał przez torowisko. Kierowca tego auta nie zastosował się do stojącego przed przejazdem znaku „STOP”. Samochodem kierował 48-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna jechał sam. Kierowca osobówki oraz maszynista pociągu byli trzeźwi. W zdarzeniu tym na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Kierowca forda został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 1300 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na jego konto trafiło 6 punktów karnym. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu funkcjonariusze zatrzymali też dowód rejestracyjny.

Policjanci przypominają

Każdy strzeżony czy niestrzeżony przejazd kolejowy jest dla kierowcy sprawdzianem czujności, a w skrajnych przypadkach także śmiertelną pułapką. Warto uzbroić się w zapas wiedzy i cierpliwości, chronić zawartość swojego portfela, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz osób, które z nami podróżują. Stąd policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków pionowych oraz poziomych, bo nie wszystkie zdarzenia kończą się szczęśliwie.

Źródło: KWP Olsztyn (asz/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna