Zderzenie ciężarówki z osobówką na ul. Towarowej

- Kategoria: Na sygnale
0

W środę (21.07.2021) od godz. 11:00 policjanci olsztyńskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Towarowa/Składowa. Kierujący ciężarówką z naczepą, na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków ruchu, najechał na tył osobowego citroena oraz na sygnalizację świetlną. Mimo groźnych okoliczności nikomu nic poważnego się nie stało.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, choć nie było to jednoznaczne na początku, kto siedział za kierownicą ciężarowego mana. 53-letni mężczyzna próbował wmówić funkcjonariuszom, że za kierownicą w chwili zdarzenia siedziała inna osoba – zapis z kamer monitoringu mówił jednak co innego. Okazało się, że 57-latek miał powody, aby próbować wprowadzić w błąd interweniujących funkcjonariuszy, ponieważ w policyjnej bazie danych figurował jako osoba nieposiadająca uprawnień do kierowania pojazdami – zostały one mu zatrzymane w 2010 roku w związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości.

W uczestniczącym w zdarzeniu citroenie podróżowało łącznie 8 osób. Na szczęście nikt nie został ranny i skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach. Obaj kierowcy w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Pojazd kierowany przez 53-letniego mężczyznę nieposiadającego uprawnień został odholowany i zabezpieczony na policyjnym parkingu.

W obsłudze zdarzenia brali również udział funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, których zadaniem było przeprowadzenie kontroli drogowej kierującego ciężarówką pod kątem naruszeń ustawy o transporcie drogowym. W tym celu zgrane i zabezpieczone zostały zapisy z tachografu oraz kart kierowców. W wyniku kontroli na jaw wyszły nowe fakty: kierujący posiadał przy sobie dwie karty kierowcy, stwierdzono brak ukończenia obowiązkowego szkolenia okresowego kierowców zawodowych, brak orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. Ponadto 57-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a jego karta kierowcy straciła ważność.

Utrudnienia na miejscu zdarzenia trwały przez kilka godzin. 57-latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej, a także za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień. Dodatkowo z naruszeń przepisów z zakresu transportu drogowego stwierdzonych podczas kontroli przeprowadzone zostanie odrębne postępowanie administracyjne.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus