Zawyją syreny alarmowe – ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18/II

- Kategoria: Wiadomości
0

W dniach 14-15 listopada 2018r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18/II. Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszania przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku. W porozumieniu z KG PSP przeprowadzony zostanie również trening systemu alarmowania i ostrzegania.

W związku z powyższym na terenie województwa warmińsko-mazurskiego mogą zostać uruchomione syreny alarmowe, emitujące sygnały dźwiękowe określone w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. poz. 96):

Przypominamy, iż ciągły modulowany dźwięk syren w okresie trzech minut oznacza ogłoszenie alarmu, natomiast dźwięk ciągły – w okresie trzech minut – oznacza odwołanie alarmu. Nadawany sygnał należy traktować jako ćwiczebny i nie podejmować żadnych czynności.

Celem ćwiczenia jest sprawdzenie gotowości elementów resortu obrony narodowej oraz podmiotów cywilnych do przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z powietrza oraz prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zadbaj o wyjątkowy nastrój w swoim domu ze świecami i woskami zapachowymi

Znasz to uczucie, gdy po całym dniu pracy