Zatrzymani za posiadanie narkotyków

- Kategoria: Na sygnale
1

Olsztyńscy policjanci tylko w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymali dziewięciu mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Ośmiu z nich już usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Olsztyna i okolic.

We wtorkowy wieczór (10.04.2018) olsztyńscy kryminalni zatrzymali przy. ul. Wyspiańskiego 21-letniego mieszkańca Olsztyna, przy którym znaleźli zwitek folii aluminiowej z marihuaną w środku. Młodzieniec został zatrzymany, spędził noc w policyjnym areszcie, po czym usłyszał zarzut posiadania substancji odurzających. Kilka godzin później, policyjni wywiadowcy z Olsztyna dostrzegli przy ul. Laszki podejrzanie zachowujących się dwóch mężczyzn w zaparkowanym na parkingu samochodzie. Z wnętrza samochodu wyczuwalny był charakterystyczny zapach konopi. Policyjny nos po raz kolejny nie zawiódł – w schowku, w drzwiach pasażera znajdował się plastikowy pojemnik z marihuaną. Jak się później okazało należał do pasażera. Jemu też już został przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających.

Następnego dnia, w środę (11.04.2018) funkcjonariusze zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili operacyjnie, że w jednym z mieszkań na Zatorzu mogą znajdować się osoby posiadające narkotyki. Ostatecznie podczas swoich działań zatrzymali łącznie czterech mężczyzn, u których została znaleziona marihuana i kilka sztuk tabletek ecstasy. Trzech z tych mężczyzn już usłyszało zarzuty posiadania narkotyków, jeden z nich oczekuje na przedstawienie zarzutów.

Tego samego dnia późnym popołudniem, przy ul Kościuszki, funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie przewieźli do komendy mężczyznę, przy którym podczas kontroli znaleźli lufkę i susz konopi.

Kilka godzin później w ręce wywiadowców wpadł mężczyzna, tym razem 30-letni mieszkaniec Olsztyna, który na widok nieoznakowanego policyjnego auta zaczął zachowywać się nerwowo. Podczas sprawdzania jego odzieży, znaleziono i zabezpieczono woreczek strunowy z marihuaną. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Zgodnie z kodeksem karnym, za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznych ilości takich substancji grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn(ik/tm)

Facebook Comments

1 Komentarz

  1. Gdyby jeszcze tak aresztować bankierów, którzy zajmują się dystrybucją tych substancji, to sprawa by szybko została załatwiona z narkotykami. A tak trzeba na debilach zarabiać i tworzyć ich na uczelniach. 🙂

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus