Zatrzymali 18-latka podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło na terenie Niemiec

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztyn

Ostródzcy kryminalni zatrzymali 18-latka podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, którego kilka dni temu dopuścił się na terenie Niemiec. Jak się okazało, młody mężczyzna wrócił do Polski z obawy przed konsekwencjami swojego czynu. Szybko jednak trafił w ręce policjantów. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Ostródzcy kryminalni ustalili, że 18-letni mieszkaniec miasta, który był poszukiwany do odbycia kary aresztu za kradzież, może przebywać na terenie Ostródy. W tym samym czasie do policjantów dotarła informacja z Biura Współpracy Międzynarodowej KGP, że mężczyzna ten może być również zamieszany w śmiertelne pobicie, do którego doszło kilka dni wcześniej na terenie Niemiec.

18-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna nie kwestionował swojego udziału w tym zdarzeniu. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył, że feralnego dnia doszło najpierw do kłótni pomiędzy nim, a 54-letnim obywatelem Polski, a później pobicia, w wyniku którego starszy mężczyzna poniósł śmierć.

Funkcjonariusze z Ostródy przy współpracy z  policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ustalili okoliczności zdarzenia, do którego doszło na terenie Niemiec, co pozwoliło na przedstawienie 18-latkowi zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci są w stałym kontakcie z niemiecką prokuraturą i nie wykluczone, że młody mężczyzna wkrótce zostanie przekazany stronie niemieckiej.

Na razie sąd zdecydował, że 18-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczone, że w tym przypadku kwalifikacja czynu zostanie zmieniona i nastolatek będzie odpowiadał za zabójstwo.
[hana-flv-player video=”http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/32/32-38239.flv” width=”400″ description=”” player=”1″ autoload=”true” autoplay=”false” loop=”false” autorewind=”true” /]

Źródło: KWP Olsztyn (bb/in)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych – nie uniknął wysokiej kary

Każdego dnia policjanci z drogówki dbają o bezpieczeństwo