Zasłony do kuchni – jak je wybrać?

Zasłony do kuchni – jak je wybrać?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

Kuchnia w stylu romantycznym, rustykalnym, czy nawet skandynawskim – będzie świetnie wyglądała, jeśli nieco „zmiękczy się” ją przy pomocy delikatnych firanek i zasłonek. To miejsce wyjątkowe, w którym wszystkie elementy muszą nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim sprzyjać praktycznemu użytkowaniu tego pomieszczenia. Wcale jednak nie wyklucza to posiadania w kuchni zasłon z prawdziwego zdarzenia!

Praktyczność przede wszystkim

Należy mieć na uwadze, że kuchnia to miejsce typowo robocze, w którym wszystko dookoła jest bardzo podatne na zachlapanie i zabrudzenie. W rezultacie zarówno meble, jak i dodatki muszą cechować się odpornością na częste mycie i pranie. Dobrej jakości zasłony do kuchni warto wybrać spośród wykonanych z tkanin, które łatwo uprać, a trudno zabrudzić. Specjalnie wybrane rodzaje materiałów do szycia takich zasłon dostępnych w sklepie Tendina to najlepszy wybór do kuchni.

W wielu kuchniach stosuje się zasłony krótkie, natomiast nie jest to regułą. W nowoczesnych wnętrzach, gdzie zwykle aneks kuchenny łączy się z aneksem jadalnianym, to właśnie przy dużym kuchennym stole, doskonale oświetlonym z uwagi na bliskość okna, jest miejsce czysto reprezentacyjne, w którym warto zastosować piękne, dekoracyjne zasłony i firanki.

Dlaczego wzorzyste zasłony to dobry wybór?

W większości współczesnych kuchni stawia się na minimalizm – gładkie fronty, jednolita zabudowa ciągu kuchennego, a wszystko to po to, aby uzyskać wnętrze praktyczne, uniwersalne i ponadczasowe, które w przyszłości będzie łatwo odmienić stosując ciekawe kolorystyczne dodatki. Wzorzyste zasłony do kuchni, szczególnie te w geometryczne wzory, to idealne dopełnienie do takich nowoczesnych wnętrz. Mają też jedną fantastyczną zaletę – dzięki wyrazistym wzorom ewentualne zabrudzenia lub plamy na zasłonie staną się mniej widoczne. Nie poleca się do kuchni jasnych, jednolitych zasłon, gdyż trzeba często je prać, a po zabrudzeniu tracą cały swój urok.

Jak dopasować rozmiar i styl zasłony do kuchni?

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni rozmiar zasłon, w zależności od tego, gdzie umiejscowione jest okno. Jeśli nad blatem kuchennym lub nad grzejnikiem, wówczas lepszym rozwiązaniem będą krótkie zasłony, które nie będą przeszkadzały podczas codziennego użytkowania kuchni, a pozwolą nieco stłumić dopływ światła podczas codziennego gotowania czy spożywania posiłków. W przestronnej kuchni, gdzie okno znajduje się na jednej z wolnych ścian, można wykorzystać je jako swoisty element ozdobny pomieszczenia, wieszając przy oknie długą, efektowną zasłonę.

Styl zasłon powinien współgrać z resztą pomieszczenia pod względem kolorystyki. Warto jednak, aby nieco kontrastował na przykład z meblami czy kolorem ścian, ponieważ dzięki temu uda się uzyskać nieco bardziej wyrazisty charakter kuchni. W ofercie Tendina znajduje się wiele przyjaznych zasłon do kuchni w różnych wzorach i kolorach, wśród których z pewnością uda się odnaleźć ten najmodniejszy i najbardziej pasujący do reszty wnętrza!

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Unijny Certyfikat COVID już w aplikacji mObywatel

Już dziś w aplikacji mObywatel dostępny jest Unijny