Zasłony do kuchni – jak je wybrać?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

Kuchnia w stylu romantycznym, rustykalnym, czy nawet skandynawskim – będzie świetnie wyglądała, jeśli nieco „zmiękczy się” ją przy pomocy delikatnych firanek i zasłonek. To miejsce wyjątkowe, w którym wszystkie elementy muszą nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim sprzyjać praktycznemu użytkowaniu tego pomieszczenia. Wcale jednak nie wyklucza to posiadania w kuchni zasłon z prawdziwego zdarzenia!

Praktyczność przede wszystkim

Należy mieć na uwadze, że kuchnia to miejsce typowo robocze, w którym wszystko dookoła jest bardzo podatne na zachlapanie i zabrudzenie. W rezultacie zarówno meble, jak i dodatki muszą cechować się odpornością na częste mycie i pranie. Dobrej jakości zasłony do kuchni warto wybrać spośród wykonanych z tkanin, które łatwo uprać, a trudno zabrudzić. Specjalnie wybrane rodzaje materiałów do szycia takich zasłon dostępnych w sklepie Tendina to najlepszy wybór do kuchni.

W wielu kuchniach stosuje się zasłony krótkie, natomiast nie jest to regułą. W nowoczesnych wnętrzach, gdzie zwykle aneks kuchenny łączy się z aneksem jadalnianym, to właśnie przy dużym kuchennym stole, doskonale oświetlonym z uwagi na bliskość okna, jest miejsce czysto reprezentacyjne, w którym warto zastosować piękne, dekoracyjne zasłony i firanki.

Dlaczego wzorzyste zasłony to dobry wybór?

W większości współczesnych kuchni stawia się na minimalizm – gładkie fronty, jednolita zabudowa ciągu kuchennego, a wszystko to po to, aby uzyskać wnętrze praktyczne, uniwersalne i ponadczasowe, które w przyszłości będzie łatwo odmienić stosując ciekawe kolorystyczne dodatki. Wzorzyste zasłony do kuchni, szczególnie te w geometryczne wzory, to idealne dopełnienie do takich nowoczesnych wnętrz. Mają też jedną fantastyczną zaletę – dzięki wyrazistym wzorom ewentualne zabrudzenia lub plamy na zasłonie staną się mniej widoczne. Nie poleca się do kuchni jasnych, jednolitych zasłon, gdyż trzeba często je prać, a po zabrudzeniu tracą cały swój urok.

Jak dopasować rozmiar i styl zasłony do kuchni?

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni rozmiar zasłon, w zależności od tego, gdzie umiejscowione jest okno. Jeśli nad blatem kuchennym lub nad grzejnikiem, wówczas lepszym rozwiązaniem będą krótkie zasłony, które nie będą przeszkadzały podczas codziennego użytkowania kuchni, a pozwolą nieco stłumić dopływ światła podczas codziennego gotowania czy spożywania posiłków. W przestronnej kuchni, gdzie okno znajduje się na jednej z wolnych ścian, można wykorzystać je jako swoisty element ozdobny pomieszczenia, wieszając przy oknie długą, efektowną zasłonę.

Styl zasłon powinien współgrać z resztą pomieszczenia pod względem kolorystyki. Warto jednak, aby nieco kontrastował na przykład z meblami czy kolorem ścian, ponieważ dzięki temu uda się uzyskać nieco bardziej wyrazisty charakter kuchni. W ofercie Tendina znajduje się wiele przyjaznych zasłon do kuchni w różnych wzorach i kolorach, wśród których z pewnością uda się odnaleźć ten najmodniejszy i najbardziej pasujący do reszty wnętrza!

Artykuł sponsorowany

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu