Zamiast zysku w akcje spółki – stracił ponad 26 tysięcy złotych

- Kategoria: Na sygnale
0

Przez chęć szybkiego zarobku mieszkaniec Olsztyna zainwestował swoje środki pieniężne w akcje spółki. Nie domyślał się, że zamiast zyskać, straci ponad 26 tysięcy złotych. Policjanci po raz kolejny apelują i ostrzegają przed niesprawdzonymi firmami oferującymi handel kryptowalutami, czy akcjami spółki.

73-letni mężczyzna zainteresował się reklamą na jednym z portali. Zainstalował aplikację, gdzie podał także swój numer telefonu. Po jakimś czasie skontaktowała się z nim kobieta, która przedstawiła się jako pracownik firmy. Jej zadaniem była pomoc w zainwestowaniu pieniędzy w „akcje spółki”. Następnie do zgłaszającego przysłano link z numerem konta, na które miały być przelewane pieniądze za akcje. Mężczyzna wpłacił niewielką kwotę.

W środę (21.12.2022r.) z mężczyzną skontaktował się ,,pracownik spółki’’, który zaoferował zwrot zysku z udziałów w firmie. 73-latek według instrukcji oszusta podał swoje dane logowania do konta bankowego. Po odblokowaniu rachunku, na które miały wpłynąć zyski z inwestycji, okazało się, że zniknęło ponad 26 tysięcy złotych, przelanych w kilkunastu transakcjach na podane wcześniej przez przestępców konto. Gdy zgłaszający zrozumiał, że został oszukany zadzwonił do banku, aby zablokować swoje rachunki bankowe i realizowane transakcje. Jak się niestety okazało w tym przypadku, wizja szybkiego zysku nie popłaciła.

Do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Źródło: KMP Olsztyn (pż/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się