Zakupił w „sieci” telefon komórkowy o wartości 650 złotych, a w paczce dostał czekoladę

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

42-letni mieszkaniec Szczytna, za pośrednictwem Internetu, zakupił telefon komórkowy o wartości 650 złotych. Okazało się, że przesyłka dotarła dość szybko, jednak ku zdziwieniu mężczyzny, nie był to zamówiony przez niego towar. 42-latek od razu zdał sobie sprawę z tego, że padł ofiarą oszustwa internetowego i zgłosił się do szczycieńskiej komendy. Policjanci apelują! Korzystajmy ze sprawdzonych aukcji i kupujmy produkty od zaufanych sprzedawców. Oszuści nie mają skrupułów. Wykorzystają każdą okazję, aby wzbogacić się naszym kosztem!

Wczoraj (31.05.21r.) w godzinach popołudniowych do szczycieńskiej komendy zgłosił się 42-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna oświadczył, że za pośrednictwem Internetu dokonał zakupu telefonu komórkowego o wartości 650 złotych. Po dokonaniu przelewu na wskazane konto, oczekiwał na kuriera. Ku zdziwieniu 42-latka paczka przyszła dość szybko, jednak nie był to zamówiony przez niego towar. Okazało się, że w pudełku, które otrzymał znajdowała się … czekolada.

42-letni mieszkaniec Szczytna niestety padł ofiarą oszustwa internetowego. Mundurowi przyjęli od mężczyzny zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i przesłuchali w charakterze pokrzywdzonego.

Policjanci przypominają!

Dokonując zakupów przez Internet czy telefon, kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Korzystajmy ze sprawdzonych aukcji i kupujmy produkty od zaufanych sprzedawców. Wyszukujmy sklepy, które cieszą się dobrą opinią i działają na rynku od dłuższego czasu. Uważnie czytajmy opisy przedmiotów, którymi jesteśmy zainteresowani. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedających i rozważnie przelewajmy pieniądze za wybrany towar. Internet tak jak każde inne miejsce nie powinno zwalniać nas z czujności i zachowania zdrowego rozsądku.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po