Zakazy stadionowe za zakłócenie przebiegu meczu

- Kategoria: Na sygnale
0

Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował, że zachowanie grupy osób, zakrywających tzw. sektorówką pseudokibiców, którzy w ten sposób uniknęli odpowiedzialności za użycie środków pirotechnicznych w trakcie meczu Stomilu Olsztyn ze Stalą Mielec, jest niezgodne z prawem. Sąd wymierzył 7 osobom po 2 tysiące złotych kary grzywny oraz orzekł zakaz wstępu na imprezy masowe na okres 2 lat.

W maju 2019 roku w Olsztynie doszło do zakłócenia meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Stomilu Olsztyn a Stalą Mielec. W trakcie imprezy sportowej odpalone zostały środki pirotechniczne.

W wyniku przeprowadzonych czynności, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili personalia 7 osób, które udzielały pomocy pseudokibicom łamiącym prawo, poprzez rozwinięcie tzw. sektorówki i zasłonięcie ich wizerunku podczas podpalania rac świetlnych, co miało na celu utrudnienie identyfikacji osób zakłócających imprezę sportową poprzez użycie pirotechniki. Sprawa trafiła na wokandę olsztyńskiego sądu.

Sąd uznał, że osoby rozwijające sektorówkę były świadome konsekwencji swojego zachowania i naruszyły przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Wobec tego wymierzył wszystkim kary grzywny po 2 tysiące złotych oraz zastosował wobec nich zakaz wstępu na imprezy masowe na okres 2 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracują nad ustaleniem tożsamości osób, które używały pirotechniki w postaci świeć dymnych i świetlnych lub petard w trakcie kolejnych meczy, czym naruszyły przepisy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Mecze Stomilu Olsztyn rozgrywane w Olsztynie są dokumentowane audiowizualnie przez policję celem zgromadzenia ewentualnego materiału dowodowego wobec osób stwarzających niebezpieczeństwo w trakcie wydarzenia sportowego.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna