Z małego okna do wydawania towaru wystawały ludzkie nogi. Dzięki interwencji świadków zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież

- Kategoria: Na sygnale
0

Postawą godną naśladowania wykazał się olsztyński taksówkarz oraz jego pasażer, którzy przyczynili się do zatrzymania na gorącym uczynku sprawcy usiłowania kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów z alkoholami w Olsztynie. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę, ponieważ zaklinował się w małym okienku do wydawania towaru, przez które ostatecznie wszedł do środka. 54-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (07.02.2021r.) w nocy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez świadków sprawcy usiłowania kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów z alkoholem na terenie miasta. Z relacji zgłaszających – kierowcy taksówki oraz pasażera wynikało, że przejeżdżając ulicą, zauważyli wystające z małego okna do wydawania towaru ludzkie nogi, w związku z czym postanowili wezwać służby i sprawdzić, co się wydarzyło. Po podejściu do sklepu świadek zauważył wybitą szybę, a w środku mężczyznę, który próbował wmówić mu, że jest pracownikiem ochrony. Po chwili rozmowy chciał uciec z pomieszczenia, co zostało mu uniemożliwione.

Niezwłocznie na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu zgłaszający przekazali mężczyznę. Sprawcą zdarzenia okazał się 54-letni mieszkaniec Olsztyna, który został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, do której się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu