XVI Gala Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur

8 marca 2014 r. w Hotelu Park w Olsztynie odbędzie się XVI Gala Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur. Uroczyście uhonorowana zostanie  Złota Dziesiątka pań wyróżnionych podczas Wyborów Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur.

Gościem gali będzie Eugenia Samochina – cymbalistka, artystka filharmonii w Kaliningradzie, sympatyczka Warmii i Mazur, która dała niezapomniane koncerty w Katedrze we Fromborku podczas Międzynarodowych Koncertów Organowych w ubiegłym roku, jak również miesiąc temu w Gdańsku z orkiestrą Filharmonii Kaliningradzkiej.

Drugim gościem honorowym będzie Mamed Chalidow – międzynarodowy mistrz mieszanych sztuk walki MMA.

Zobaczymy też olsztyński zespół rockowy The Tyro z charyzmatyczną wokalistką Joanną Gołombiewską.

Tegoroczna Gala Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur odbędzie się pod hasłem „Kobiety są pro eko”. Podkreślane będą podczas wydarzenia proekologiczne aspekty działań laureatek. Ponadto po gali gościom zostaną zaprezentowane najnowsze rozwiązania technologiczne służące oszczędzaniu energii w domu i w firmie, zdrowa żywność, kosmetyki naturalne oraz możliwości uprawiania aktywności fizycznej. Goście posmakują też miodów z pasieki laureatki Agnieszki Pucer.

Kandydatki do Wyborów Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur zgłaszali przedstawiciele regionalnych mediów, organizacji społecznych i samorządów.  W tym roku 13-osobowa kapituła wyłoniła Złotą Dziesiątkę spośród 21 zgłoszonych kandydatek. Oto laureatki:

Dr hab. med. Jadwiga Snarska – chirurg, prof. Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie,  pierwsza kobieta, która pełni funkcję członka w Zarządzie Głównym Towarzystwa Chirurgów Polskich (już 3 kadencję), inicjatorka wprowadzenia chirurgii laparoskopowej w regionie północno-wschodnim;

Wioletta Sokół z Olsztyna – dyplomata piastująca funkcję wicekonsula w Kaliningradzie (lata 90-te) i radcy ambasady w Moskwie (2006-2010);

Anna Stawarczyk – współwłaścicielka Przedsiębiorstwa Budowlanego MAS-BUD;

Agnieszka Pucer – współwłaścicielka Gospodarstwa Pasiecznego „Bartnik Mazurski” w miejscowości Gnatowo koło Kętrzyna;

Joanna Marjańska-Książczak – Kierownik Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Olsztynie;

Agata Dowhań z Mrągowa – wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży „SUKCES”, kierownik artystyczny zespołu wokalnego „SUKCES”, animator kultury;

Jolanta Iwanicka – dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Mrągowie;

Hanna Skrobotun – właścicielka gospodarstwa agroturystycznego, działaczka społeczna, promotorka regionu Warmii i Mazur oraz ekologicznej żywności, prezes Elbląskiego Klastra Turystycznego;

Katarzyna Donimirska – pomysłodawczyni idei marki OLSZTYN KOCHAM, właścicielka Agencji Reklamowej KAID;

Anna Zapaśnik-Baron – aktorka, instruktor teatralny, kulturoznawca i medioznawca, kierownik w Centrum Kultury w Ostródzie;

Wybory Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur oraz Gala z okazji Święta Kobiet 8 marca to pierwsze tego typu regionalne cykliczne wydarzenia w Polsce. Od 1999 r. przez pierwsze cztery lata laureatki wyłaniali słuchacze w plebiscycie Radia Olsztyn. Od 2003 roku Złotą Dziesiątkę Kobiet Sukcesu wyłania kapituła. Od początku przedsięwzięcia tytuł Kobiety Sukcesu uzyskało już ponad sto dwadzieścia kobiet z Warmii i Mazur.

XVI Gala Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur odbędzie się 8 marca o godz. 18.00 w Hotelu Park w Olsztynie przy Alei Warszawskiej 119.

Patronat nad całością objęła prof. Danuta Huebner, eurodeputowana, przewodnicząca Komisji ds. Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim, Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz Międzynarodowe Forum Kobiet, organizacja kobiet przedsiębiorczych i nauki przy SGH w Warszawie.

Tegoroczna Gala Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur odbędzie się pod hasłem „Kobiety są pro eko”. Podkreślane będą podczas wydarzenia proekologiczne aspekty działań laureatek. Ponadto po gali gościom zostaną zaprezentowane najnowsze rozwiązania technologiczne służące oszczędzaniu energii w domu i w firmie, zdrowa żywność i kosmetyki naturalne oraz możliwości uprawiania aktywności fizycznej.

Hotel Park przygotował na ten wieczór specjalne 35% zniżki w hotelowej restauracji, gdzie będzie można świętować Dzień Kobiet do samego rana.

Źródło: kobietysukcesu.eu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego