Wystawiali ogłoszenia przedmiotów, których nigdy nie posiadali. Oszukali 33 osoby

- Kategoria: Na sygnale
0

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się postępowanie prowadzone przez olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. 21-latka i 20-latek za pośrednictwem portali sprzedażowych wystawiali ogłoszenia przedmiotów, których nigdy nie posiadali. W ten sposób oszukali 33 osoby z całego kraju. Kobieta i mężczyzna usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności i ustalili sprawców serii oszustw internetowych. Z policyjnych ustaleń wynika, że 21-latka i 20-latek na różnych portalach sprzedażowych wystawiali fikcyjne ogłoszenia sprzedaży m.in. zegarków, ubrań, galanterii czy telefonów komórkowych. We wszystkich przypadkach działanie oszustów było bardzo podobne. Po przelaniu pieniędzy na konto, kontakt ze sprzedawcą się urywał, a kupujący nigdy nie otrzymywał towaru. 21-latka i 20-latek niejednokrotnie „sprzedawali” ten sam przedmiot różnym osobom. Okazało się, że w ten sposób oszukali 33 osoby z całego kraju, do których dotarli policjanci. Łączna wartość strat to ponad 6500 złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 21-latka i 20-latek usłyszeli zarzuty oszustwa, do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: UM Olsztyna

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po