Piłka nożnaSport

Wysoka porażka Stomilu Olsztyn z Zagłębiem Lubin

W sobotnim meczu 24. kolejki 1. ligi na Stadionie Miejskim w Ostródzie Stomil Olsztyn zmierzył się z liderem tabeli Zagłębiem Lubin.

Początkowe minuty meczu przebiegały pod znakiem lekkiej przewagi drużyny gości. Drużyna Zagłębia Lubin wraz z kolejnymi minutami czuła się coraz pewniej na ostródzkiej murawie i coraz bardziej powiększała przewagę.
W 23. minucie po rzucie rożnym dla drużyny gości piłka trafiła pod nogi Łukasza Janoszki, który płaskim strzałem w środek bramki pokonał olsztyńskiego bramkarza Dawida Mieczkowskiego. Zaledwie dwie minuty później padła kolejna bramka dla Zagłębia. Krzysztof Piątek w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Stomilu. W 33. minucie po kolejnych błędach w obronie Stomilu, piłka trafiła do znajdującego się w polu karnym Arkadiusz Woźniaka, który strzałem w długi róg pokonał Dawida Mieczkowskiego. Po pierwszej połowie Stomil zszedł do szatni z trzybramkową stratą.

W drugiej połowie meczu Stomil Olsztyn próbował zmniejszyć rozmiary porażki. W 52. minucie spotkania Paweł Głowacki, strzałem z 20. metrów próbował pokonać bramkarza gości, jednak piłka poszybowała kilka metrów od bramki. W 66. minucie po błędzie lubinian piłkę przejął Wołodymyr Koval, który ruszył na bramkę Forenca. Napastnikowi Stomilu jednak nieprzepisowo przeszkodził zawodnik gości Jakub Tosik – po tej interwencji powinien być rzut karny dla Stomilu, jednak sędzia faulu nie zauważył. W 77. minucie Łukasz Janoszka po podaniu od Woźniaka podwyższył na 4:0 dla Zagłebia. W 87. minucie padła honorowa bramka dla olsztynian. Roman Maczułenko dostał podanie w pole karne od Łukasza Jeglińskiego i skutecznym strzałem w lewy róg bramki pokonał bramkarza gości. Mecz zakończył się wynikiem 1:4 (0:3).

Stomil Olsztyn – Zagłębie Lubin 1:4 (0:3)

Stomil Olsztyn: 33. Dawid Mieczkowski – 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 12. Michał Trzeciakiewicz – 22. Roman Maczułenko, 7. Paweł Głowacki (63, 8. Piotr Głowacki), 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński – 19. Łukasz Jamróz (78, 24. Karol Żwir), 11. Wołodymyr Kowal (83, 14. Cezary Sobolewski)

Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc – 4. Aleksandar Todorovski (69, 7. Paweł Stolarski), 33. Ľubomír Guldan, 2. Maciej Dąbrowski, 3. Đorđe Čotra – 9. Arkadiusz Woźniak, 24. Jakub Tosik, 28. Łukasz Piątek, 6. Aleksander Kwiek (77, 8. Sebastian Bonecki), 18. Łukasz Janoszka – 26. Krzysztof Piątek (81, 27. Michal Papadopulos)