Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Został ukarany wysokim mandatem

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Wyprzedzanie w rejonie przejść dla pieszych to jedno z niebezpiecznych zachowań wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Według zaktualizowanego taryfikatora jest to wykroczenie zagrożone mandatem w kwocie 1500 złotych. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą obowiązuję przepisy prawa.

W środę (20.04.2022r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli osobowego saaba, którego kierowca wyprzedzał inny pojazd w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze nałożyli na 46-latka mandat karny w kwocie 1500 złotych. Na jego konto trafi również 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają

Niechronionych uczestników ruchu drogowego, do których zaliczamy pieszych czy rowerzystów nie chronią pasy bezpieczeństwa, zaawansowane systemy bezpieczeństwa czy karoseria samochodu. Chroni go jedynie własne ciało. Dlatego w konfrontacji z samochodem na drodze ma on minimalne szanse, by wyjść z niej bez obrażeń. Właśnie dlatego policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec tej grupy uczestników ruchu drogowego. Przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, nieustępowanie pierwszeństwa – to tylko niektóre wykroczenia drogowe, które mogą doprowadzić do tragedii.

Źródło: KMP Olsztyn  (aj/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu