Wyprzedzał na przejściu dla pieszych – nie uniknął wysokiej kary

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Każdego dnia policjanci z drogówki dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mimo zaostrzonych od niedawna kar nadal nie brakuje kierowców, którzy swoim zachowaniem ryzykują nie tylko wysokim mandatem karnym i dużą liczbą punktów karnych, ale również bezpieczeństwo innych osób. O braku tolerancji na rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego przekonał się 41-letni kierujący osobowym mercedesem.

W środę (28.09.2022 r.) w godzinach porannych patrol ruchu drogowego interweniował w stosunku do kierowcy osobowego mercedesa, który zdecydował się, aby podjąć manewr wyprzedzania w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Siedzący za kierownicą 41-latek szybko przekonał się o surowych konsekwencjach swojego zachowania. Policjanci nałożyli na niego mandat karny w kwocie 1500 zł, a do jego konta przypisanych zostało dodatkowo 15 punktów karnych. Przy okazji kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie powinie znaleźć się za kierownicą, ponieważ miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami – wynikało to z przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Przypominamy, że z dniem 17 września w życie weszły nowe przepisy w tym również w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszającymi przepisy ruchu drogowego. Największą ilość punktów karnych (15 pkt), tak jak w przypadku 41-latka otrzymają kierowcy popełniający najpoważniejsze wykroczenia, za które grożą także najwyższe stawki, m.in. za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub przed nim – pierwszy raz zagrożony jest karą 1500 złotych a recydywa: 3000 złotych.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po