Wypadek na trasie Drogosze – Kiemławki. Nie żyje 37-letni kierowca audi

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztyn

W okolicy miejscowości Kąpławki gmina Barciany na trasie Drogosze – Kiemławki doszło do tragicznego w skutkach zderzenia autobusu z samochodem osobowym. Niestety jeden z kierowców zginął na miejscu. Droga została zablokowana na kilka godzin. Policjanci pod nadzorem prokuratora szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj po godzinie 14.00 na drodze powiatowej między miejscowościami Drogosze i Kiemławki w okolicy miejscowości Kąpławki, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Brały w nim udział autobus przewożący 5 pasażerów i samochód osobowy. 37-letni kierowca osobówki zginął na miejscu. Kierujący autobusem oraz 2 pasażerów z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala powiatowego w Kętrzynie. Pozostałe 3 osoby podróżujące autobusem doznały powierzchownych obrażeń.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że prawdopodobną jego przyczyną mogło być niedostosowanie prędkości do warunków drogowych przez kierowcę audi. 37-latek podczas wymijania z autobusem doprowadził do bocznego zderzenia się pojazdów, czym zmusił kierującego autobusem do zjechania na pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Natomiast kierujący audi stracił przyczepność, pojazd zaczął obracać się wokół własnej osi, po czym zjechał na prawe pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo.

Policjanci z kętrzyńskiej drogówki wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/in)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się