Wypadek na DK 53 na odcinku Trękusek-Klewki. Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu zakończyło się poranne zdarzenie drogowe na DK 53. Jego prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez 19-letniego kierującego seatem.

W środę (26.01.2022) rano doszło do zdarzenia drogowego na DK 53 na odcinku Trękusek-Klewki. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 19-letni kierujący osobowym seatem na łuku drogi w lewo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku osobowe volvo. W wyniku zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala na obserwację.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy. W związku ze spowodowaniem przez mężczyznę zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, funkcjonariusze skierowali sprawę do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu