Wyłudzał pożyczki na dane swojego kolegi. Usłyszał zarzut oszustwa

- Kategoria: Na sygnale
0

Na początku października do olsztyńskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie podszywającemu się pod swojego kolegę i na podstawie fałszywych danych zaciągał pożyczki gotówkowe. Sprawa wyszła na jaw w chwili, gdy do poszkodowanego zaczęła spływać korespondencja od instytucji bankowych z informacjami o zaleganiu w spłacie rat kredytów. Posługując się danymi swojego kolegi, 34-letni mieszkaniec Olsztyna oszukał 11 instytucji bankowych, zaciągając pożyczki na łączną kwotę blisko 27 tys. zł. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności oszustw, których dopuścił się 34-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna wszedł w posiadanie dokumentu tożsamości swojego kolegi, po czym wprowadzając w błąd instytucje bankowe, co do tożsamości pożyczkobiorcy, wyłudził pożyczki na kwotę blisko 27 tys. zł.

O przestępstwie oszustwa policjantów poinformował pokrzywdzony po tym, jak na jego adres zaczęła spływać korespondencja dotycząca zaległości w spłaceniu rat zaciągniętych pożyczek gotówkowych. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili, że za oszustwem stał 34-letni znajomy pokrzywdzonego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wykorzystując dane swojego kolegi, zaciągnął dokładnie 11 pożyczek na kwotę blisko 27 tys. zł.

Policyjne dochodzenie zakończyło się sformułowaniem i przedstawieniem 34-latkowi zarzutu oszustwa zagrożonego karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się