Wykorzystując nieuwagę plażowicza zabrał mu telefon i okulary warte ponad 700 zł

- Kategoria: Na sygnale
0

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 27-latka, który został ujęty przez pokrzywdzonego i przypadkowych przechodniów. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę kąpiącego się plażowicza zabrał mu telefon i okulary warte ponad 700 zł. Funkcjonariusze już przedstawili mu zarzut. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat

W piątek kilkanaście minut po godzinie 13. oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie został poinformowany, że w okolicach jednej z plaż nad Jeziorem Ukiel został ujęty sprawca kradzieży. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że sprawca wykorzystując nieuwagę jednego z kąpiących się plażowiczów zabrał mu telefon i okulary.

Pokrzywdzony wyjaśnił funkcjonariuszom, że będąc w wodzie zauważył jak nieznany mu mężczyzna po wyciągnięciu rzeczy z jego plecaka zaczął oddalać się w nieznanym kierunku. Mężczyzna ruszył za nim w pościg, a w ujęciu sprawcy pomogli mu przypadkowi przechodnie, którzy zatrzymali go słysząc hasło „łapać złodzieja”.

Pokrzywdzony wartość swoich strat wycenił na kwotę ponad 700 zł.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Funkcjonariusze przypominają, że jak co roku złodzieje krążą wokół kąpielisk i plaż. Wyczekują okazji, aby zabrać pozostawiony telefon komórkowy, portfel, torebkę czy też rower.

Bądźmy rozważni. Praktycznie wszystkie przypadki kradzieży w okolicach i na kąpieliskach wynikają z naszej niefrasobliwości. Zwracajmy baczniejszą uwagę nie tylko na swoje mienie, ale też na rzeczy pozostawione przez sąsiadów.

Źródło: KWP Olsztyn/(KB)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Oszuści ponownie zaatakowali. Mieszkanka Olsztyna straciła 98 tys. zł

„Twoje środki są zagrożone…” – od takiej informacji