Polecane artykuły

Wykorzystaj zimę na naukę języków. Jak zrobić to samemu w domu?

Zima jest porą roku, którą najbardziej pobudza wyobraźnie, jest także porą nieco tajemniczą. Zimą wielu ludzi ma trochę więcej czasu, częściej przebywa w domu. Zimową porą szybko zapada zmrok , co bardziej skłania do przebywania w zaciszu domowego ogniska. Zimą jest porą kiedy śpi przyroda, nie słychać świergotu ptaków, na zewnątrz jest mroźno. Kalendarzowa zima trwa od grudnia do marca. Jest to czas, który można wykorzystać na samodzielną naukę języka obcego w domu. Powodów dla których podejmuje się naukę języka obcego może być bardzo dużo. Na przykład planując wakacje, można zacząć uczyć się języka. Znajomość dodatkowego języka obcego może także stać się przepustką do lepszej pracy.

Jak uczyć się języka obcego samodzielnie w domu i wykorzystać zimowy czas na naukę.

Największą przeszkodą w tym, aby w ogóle podjąć samodzielną naukę języka obcego jest brak wiary we własne siły i możliwości. Często już na samym starcie,  następuje rezygnacja i brak wiary w sukces. Pierwszym krokiem niech będzie uwierzenie w to, że się uda. Następnie określ jasno swój cel. Nauka nie będzie miała sensu, jeśli nie będzie ukierunkowana na osiągniecie wyznaczonego celu. Określenie celu jest tym co motywuje do nauki. Cele mogą być różne, na przykład taki jak podróż zagraniczna, czytanie obcojęzycznej literatury, rozmowa ze znajomymi z innych krajów. Najlepszym sposobem na skonkretyzowanie sobie celu, jest jego napisanie, a nawet   narysowanie. Powieszenie go w widocznym miejscu, będzie przypominało o tym, że chcesz go zrealizować. Zanim rozpoczniesz naukę języka obcego, warto trochę się z nim zaprzyjaźnić i poznać jego kulturę.

O wiele ciekawsza będzie nauka, jeśli język powiążesz z krajem, krainą geograficzną, wydarzeniami historycznymi.

Zaprzyjaźnienie się z danym językiem oznacza także słuchanie piosenek, oglądanie fotografii, oglądanie filmów, wywiadów, reportaży opowiadających o życiu mieszkańców. Poznanie kultury kraju, którego języka będziesz się uczyć jest czynnikiem motywującym do nauki. Kolejnym krokiem jest osłuchanie się z językiem. Można to zrobić na wiele sposobów, na przykład oglądając film w tym języku z polskimi napisami, oglądając filmiki na YouTube, słuchając muzyki, oglądając zagraniczną telewizję i słuchając radia w internecie. Na początku nie będziesz nic rozumiał, ale nie należy się tym zupełnie przejmować. Osłuchanie się z językiem polega na tym, aby przyzwyczaić się do języka, do jego nowych dla Ciebie dźwięków, akcentu, wymowy, rytmu. Przyniesie do korzyści w postaci skuteczniejszej nauki wymowy, oraz szybszego rozumienia ze słuchu.

Zimowe wieczory są długie i dzięki temu będziesz miał więcej czasu na naukę. Jednak, aby zabrać się za naukę potrzebujesz odpowiednich materiałów. Nie warto od samego początku obkładać się bardzo dużą ilością podręczników do nauki. Nie będzie to zachęcające, skutek może być wręcz odwrotny Najlepiej zaopatrzyć się w jeden,ale polecany, dobry samouczek do nauki języka którego zamierzasz się uczyć. Można także poszukać programu komputerowego do nauki języka. Sporą pomocą okaże się także słownik, na początku nauki mogą to być nawet darmowe słowniki dostępne w internecie. Jak szukać materiałów do nauki? Na pewno warto popytać znajomych, zadać pytanie na forum internetowym, poprosić o pomoc sprzedawcę w księgarni językowej. Każde przyswajanie sobie wiedzy powinno odbywać się według plany. Tak, więc ucząc się języka obcego taki plan także należy dla swoich potrzeb stworzyć. Plan pomoże w tym, aby być systematycznym.

Uczyć można się na przykład, pół godziny dziennie – ważne, aby było regularne.

Oprócz nauki w planie uwzględnij także czas na powtarzanie materiału. Moja babcia mawiała: „Co nagle, to po diable”, choć to tylko powiedzenie to jednak ma ono swoje odniesienie również do nauki. Na początku pełni entuzjazmu chcielibyśmy uczyć się języka obcego nawet, przez kilka godzin dziennie. Z czasem nastąpi zmęczenie i przesyt związany z uczeniem się. A to już tylko krok do tego, aby zrezygnować z zamierzonego celu. Dlatego nie warto się spieszyć, lepiej jest rozłożyć swoją naukę w czasie i zachować jak najdłużej energię na zdobywanie wiedzy. Samodzielna nauka jest możliwa, ale można ją sobie znacznie ułatwić poprzez kontakt ze swoim indywidualnym korepetytorem. Co więcej, teraz dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jakie proponuje platforma preply.com spotkanie z korepetytorem wcale nie oznacza konieczności wyjścia z domu (. Za pomocą komunikatora Skype można w domowym zaciszu korzystać z korepetycji online. Taki prywatny nauczyciel z którym zaplanujesz sobie indywidualne lekcje raz, dwa razy w tygodniu wyjaśni zagadnienia których nie rozumiesz, lub które są dla Ciebie nie do końca jasne. Taki nauczyciel ustali indywidualny plan nauki i dostosuje go do potrzeb. Na platformie korepetycji udzielają ludzie z bardzo różnych krajów. Jest to okazja do porozmawiania z człowiekiem dla którego język którego się uczysz jest językiem ojczystym.

Efektywność nauki popartej korepetycjami online znacznie wzrasta.

Dzieje się tak dlatego, ponieważ indywidualny nauczyciel potrafi tak pokierować, aby uczeń był zmotywowany i pełen zapału do dalszej nauki.  Zimowy czas jest najbardziej odpowiedni do tego, aby podjąć naukę. Efektywnie spędzone długie zimowe wieczory przyniosą rezultaty jak tylko zrobi się cieplej.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*