Wyjątkowa akcja charytatywna w Galerii Warmińskiej – uczniowie SMS i szkoły muzycznej dla Pawła Parczewskiego

28 października, w czwartek o godzinie 17, w Galerii Warmińskiej odbędzie się Wyjątkowa Akcja Charytatywna z udziałem uczniów olsztyńskiej Szkoły ZSO Nr 5 Mistrzostwa Sportowego im. M.G. Bublewicza oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie. Jej celem jest wsparcie zbiórki na leczenie Pawła Parczewskiego z Olsztyna, ucznia ósmej klasy szkoły podstawowej, który od pięciu lat walczy z ostrą białaczką szpikową. Podczas wydarzenia podziwiać będzie można pokaz sportowców siedmiu dyscyplin i wziąć udział w koncercie pod batutą Janusza Cieplińskiego.

Zbiórka na rzecz Pawła prowadzona jest przez Fundację „Się Pomaga” za pośrednictwem strony www.siepomaga/pawel-parczewski. Utalentowani uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego wspólnie powalczą o to, by zbiórka na leczenie Pawła zyskała jak największy rozgłos. Z tej okazji 28 października o godzinie 17.00 warto odwiedzić Galerię Warmińską. Będzie to jedyna możliwość obejrzenia niecodziennych zmagań sportowców aż siedmiu dyscyplin, którzy choć nie trenują wszyscy razem, potrafią wspólnie działać w słusznym celu.

„Cieszymy się, że możemy służyć wsparciem w tak ważnym celu. Głęboko poruszające jest dla nas zaangażowanie i potrzeba wspólnego działania na rzecz walki o zdrowie Pawła młodych ludzi, którzy wiedzą, że niezłomną wolą i wspólnymi siłami  można osiągnąć wszystko” – mówi Natalia Tur, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle.

 

Młodzi Mistrzowie Sportu przygotowali stoiska, gdzie tym, którzy wezmą ulotkę poświęconą zbiórce, będą prezentować swoje sportowe umiejętności. Na pasażach galerii i podczas wielkiego interdyscyplinarnego finału będzie można zobaczyć pokazy takich dyscyplin, jak:

  • gimnastyka sportowa kobiet – niezwykle widowiskowe, budzące zachwyt i dreszczyk emocji, akrobacje wykonywane przez wielokrotne mistrzynie Polski,
  • kajakarstwo – trening na profesjonalnym ergometrze kajakarskim w wykonaniu członków Kadry Narodowej, w tym wielokrotnego medalisty Mistrzostw Świata i Europy w kajakarstwie – Bartosza Grabowskiego (absolwenta olsztyńskiej SMS),
  • taekwondo – mini pokazy walk, układy, elementy treningu prowadzone przez wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski,
  • pływanie – trening na profesjonalnym ergometrze pływackim do tzw. „suchego treningu” w wykonaniu młodych mistrzów pływania – wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych,
  • piłka nożna, piłka siatkowa, piłka ręczna – piłkarskie ewolucje i pokazy „sztuczek z piłką”.

 

Zwieńczeniem wydarzenia będzie dedykowany Pawłowi, wyjątkowy koncert młodych muzyków z olsztyńskiej szkoły muzycznej, którzy zaprezentują mistrzowskie wykonania muzyki popularnej pod dyrekcją Janusza Cieplińskiego.

 

***

 

Paweł Parczewski – uczeń ósmej klasy szkoły podstawowej – od pięciu lat walczy z ostrą białaczką szpikową. Paweł zachorował, mając niespełna 8 lat. Od tego czasu przeszedł dwa przeszczepy szpiku, wiele chemioterapii – leczenie podejmowane przez lekarzy w Polsce przynosiło efekty. Niestety, do czasu. W 2019 roku, po trzyletnim okresie remisji choroby, nastąpiła wznowa białaczki. Wtedy udało się zahamować chorobę, choć nie udało się znaleźć zgodnego dawcy szpiku. W maju 2020 roku – kolejna wznowa, jednak tym razem udało się znaleźć dawcę i we wrześniu 2020 r. Paweł przeszedł drugi przeszczep szpiku. W lipcu 2021 r., podczas badań kontrolnych, lekarze stwierdzili kolejną – trzecią już – wznowę białaczki. Tym razem lekarze stwierdzili, że możliwości leczenia Pawła w Polsce się wyczerpały, w kraju możliwe jest już tylko leczenie paliatywne. Jedyną szansą Pawła na wyzdrowienie jest nowoczesna – i bardzo kosztowna – terapia w ośrodkach zagranicznych (Stany Zjednoczone). Lekarze z oddziału onkologii Szpitala Dziecięcego w Olsztynie wspierają rodzinę Pawła w poszukiwaniu ośrodka, który może wyleczyć chłopca, a tym samym dać mu szansę na normalne życie. Jednak koszt leczenia za granicą to blisko 3 000 000 złotych. Mama Pawła apeluje w mediach społecznościowych i na stronie Fundacji „Się Pomaga” o pomoc w zbieraniu środków na ratowanie syna. W akcję włączyły się olsztyńskie szkoły, przedszkola i ludzie dobrej woli. Jednak nadal potrzeby są ogromne. Zbiórka trwa do 20 listopada, a na miesiąc przed końcem zbiórki na koncie Pawła było około 240 tysięcy… Czyli niespełna 10% potrzebnej kwoty. Dlatego liczy się czas, liczy się każda wpłata i dlatego tak ważne jest promowanie zbiórki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

MŚ w Katarze: Polska pokonała Arabię Saudyjską!

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu podczas tegorocznych