Wybrano „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. kas.gov.pl

Już po raz piętnasty rozstrzygnięto konkurs na „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, organizowany przez Business Centre Club i Ministerstwo Finansów.

Inicjatywa zorganizowania konkursu powstała 15 lat temu i do tej pory cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców o czym świadczy zwiększająca się liczba nadsyłanych ankiet. W tym roku przedsiębiorcy wypełnili prawie 8 tys. ankiet, to prawie 60% więcej niż w roku poprzednim.

W tegorocznej edycji wyróżniono 4 urzędy skarbowe z województwa warmińsko-mazurskiego, doceniając jakość obsługi, kompetencje, profesjonalizm. Tegorocznymi laureatami zostali:

1. Urząd Skarbowy w Elblągu,
2. Urząd Skarbowy w Bartoszycach,
3. Urząd Skarbowy w Braniewie,
4. Urząd Skarbowy w Giżycku.

Wyróżnienia dla najlepszych wręczono podczas uroczystości, która odbyła się 27 czerwca 2017 r. w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania Krajowej Administracji Skarbowej, która funkcjonuje od 1 marca 2017 r. Pan Mirosław Ropiak, Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej przedstawił strukturę KAS oraz założenia i cele nowej organizacji.

Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego reprezentowała Pani Agnieszka Warakomska-Poczobutt, Dyrektor Biura Wojewody, która odczytała list gratulacyjny Wojewody Pana Artura Chojeckiego (list w załączeniu).

Urzędy skarbowe są oceniane na podstawie punktowanych odpowiedzi z ankiet wypełnionych przez przedsiębiorców. Ocenie przedsiębiorców z regionu podlega m.in.: jakość obsługi podatnika, łatwość komunikacji, w tym elektronicznej oraz kompetencje pracowników. Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową, a przedsiębiorcą relacji charakteryzujących się wzajemną życzliwością i profesjonalizmem. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja, podczas której przedsiębiorcy z Warmii i Mazur przedstawili wiele ciekawych spostrzeżeń a wymiana poglądów okazała się cenna dla obu stron.

Wyróżnione urzędy skarbowe otrzymują tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2017″. Prawo jego używania przysługuje przez 1 rok, tj. do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.

Zwycięskie urzędy czeka jeszcze uroczysta finałowa gala, która odbędzie się w dniu 28 czerwca 2017 r. Warszawie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Oszuści ponownie zaatakowali. Mieszkanka Olsztyna straciła 98 tys. zł

„Twoje środki są zagrożone…” – od takiej informacji