Wszystkie miejskie lodowiska otwarte

- Kategoria: Wiadomości
0

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że od dziś (05.12) funkcjonują trzy miejskie lodowiska. Ślizgać na lodzie można się także w kompleksie Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel, gdzie przygotowano ciekawy prezent – w czwartek wejście na lodowisko jest bezpłatne.

Przypominamy, że najwcześniej, bo już 28 listopada, uruchomione zostało lodowisko przy Hali Widowiskowo-Sportowej Urania, od 4 grudnia funkcjonuje obiekt przy ul. Jeziołowicza, a dziś startuje lodowisko w pięknym kompleksie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel.

Co jeszcze ważne: w nadchodzącym sezonie nie zmieniają się zasady udostępniania lodowisk szkołom. Olsztyn i Ośrodek Sportu i Rekreacji nieustannie promują zdrowy styl życia, więc zimą zorganizowane grupy szkolne mają zapewniony wstęp na lodowiska bezpłatnie.

Tradycyjnie, jak co roku, wszystkie lodowiska zostały zbudowane od podstaw – w CRS Ukiel tafla powstała na skompresowanym piasku, na którym położyliśmy rurowy system chłodzący, przy hali Urania system chłodzący jest wbudowany w podłoże, na Jeziołowicza agregat mrozi podłoże poprzez specjalne maty. Wszędzie zbudowaliśmy bandy, uruchomiliśmy agregaty i… zachęcamy do łyżwiarskiej aktywności.

Pamiętajcie, że to sport dla każdego – początkujący mogą u nas wypożyczyć łyżwy i sprzęt pomocniczy, tzw. pingwinki czy pandy – zachęca OSiR.

 

Praktyczne informacje  

CRS UKIEL

Czynne: codziennie w godz. 8:00-22:00 (przerwa techniczna w godz. 14:00-15:00); wejścia o pełnych godzinach, ostatnie wejście o godz. 21:00.
Jednostka jazdy: 45 minut.

Cennik: 8 zł (bilet normalny) i 6 zł (ulgowy); wypożyczenie łyżew: 8 zł i 5 zł.

Karnet na 10 wejść: 70 zł (normalny) i 50 zł (ulgowy).
HWS URANIA

Czynne: codziennie w godz. 9:00-21:00; wejścia o pełnych godzinach, ostatnie wejście o 20:00.

Jednostka jazdy: 45 min.

Cennik: 8 zł (bilet normalny) i 6 zł (ulgowy); wypożyczenie łyżew: 6 zł i 4 zł.

Karnet na 10 wejść: 70 zł (normalny) i 50 zł (ulgowy).

 

Ul. JEZIOŁOWICZA 4

Czynne: codziennie w godz. 10:00-22:00; wejścia o pełnych godzinach, ostatnie wejście o 21:00.

Jednostka jazdy: 45 min.

Cennik: 8 zł (bilet normalny) i 6 zł (bilet ulgowy)

Karnet na 10 wejść: 70 zł (normalny) i 50 zł (ulgowy)

*Do korzystania z usług lodowiska zachęcamy szkoły publiczne zlokalizowane na terenie miasta Olsztyna. W zakresie realizacji zajęć Wychowania Fizycznego (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00) wstęp na lodowisko jest bezpłatny.

*Godziny dostępności lodowisk mogą ulec zmianie ze względu na rezerwacje przez kluby sportowe i grupy hokejowe. Informacje o rezerwacjach są zamieszczane są na tablicy ogłoszeń lodowiska.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu