Wszystkich Świętych 2021. Wzmożone działania policjantów na drogach regionu

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W piątek (29.10.2021) policjanci w całym kraju rozpoczną działania prewencyjno – kontrolne związane z przypadającym na początku listopada świętem. W związku z tym, że wolny od pracy świąteczny dzień przypada w poniedziałek, to dla wielu będzie to „długi weekend”, który zechcą wykorzystać na to, by odwiedzić swoich bliskich w odległych miejscach.

W związku z przygotowaniem do uroczystości Wszystkich Świętych na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego pojawi się większa liczba policyjnych patroli.

Żeby wzmożony ruch nie spowodował utrudnień na drogach oraz większej liczby zdarzeń drogowych w wyniku masowego przemieszczania się osób, policjanci wspierani przez przedstawicieli innych służb, będą dbać o spokojny przebieg długiego weekendu i służyć pomocą tam, gdzie będzie ona potrzebna.

Przypominamy, że niestety również tegoroczne listopadowe święto przypada w czasie wciąż panującej pandemii COVID-19. Dlatego wciąż niezbędne jest stosowanie się do zaleceń sanitarnych, zachowywanie społecznego dystansu, korzystanie z maseczek w określonych sytuacjach i środków dezynfekujących. Należy też śledzić oficjalne komunikaty rządowe dotyczące obowiązujących przepisów sanitarnych oraz ich planowanych zmian. Policjanci będą kontrolować również to, czy obowiązujące przepisy są przestrzegane i wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy świadomie będą je ignorować.

Większy ruch na drogach przy okazji takich uroczystości, realnie wpływa na liczbę zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci z komórek ruchu drogowego będą dążyć do tego, by na jak najwcześniejszym etapie dyscyplinować lub wykluczać z ruchu drogowego kierowców, którzy będą stwarzać zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących pojazdami oraz osób pieszych, aby przypomnieli sobie jak wyglądają i co oznaczają sygnały i polecenia dawane przez policjantów oraz osoby uprawnione do kierowania ruchem. Tam gdzie będzie to wymagane, będą podejmowali ręczną regulację ruchem.

Wzmożone działania policjantów związane ze świętem Wszystkich Świętych potrwają od piątku do wtorku włącznie (29.10.-02.11.2021)

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne