Wpadki w serialach, które kochają wszyscy – 4 historie

- Kategoria: Polecane artykuły
0

Wpadki się zdarzają – również na planie filmowym! Niezależnie od tego, czy chodzi o filmy i seriale telewizyjne, czy może programy informacyjne, nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planem. Pomylony tekst ze scenariusza, przejęzyczenia, zepsuty rekwizyt czy inne błędy – chociaż wiele z tych sytuacji nie trafia do finalnej produkcji i pojawia się jedynie w formie dodatkowych filmików, możemy znaleźć kilka wpadek, które znajdują się w ostatecznej wersji serii. Poznaj wpadki w serialach, które kochają wszyscy!

Biuro – przebicie piłki do ćwiczeń

The Office to jeden z kultowych seriali komediowych, który podbił serca milionów widzów. Udowadnia on, jak wiele może się wydarzyć w środowisku biurowym – przedstawia świat przepełniony żartami i plotkami, choć nie brakuje także romansów. Biuro to produkcja ukazana z perspektywy ekipy tworzącej filmy dokumentalne, co sprawia, że seria jest wręcz przezabawna.

Wiele osób uwielbia The Office – czy wiedzieliście jednak, że podczas kręcenia tego serialu miało miejsce kilka wpadek, które trafiły do końcowej wersji? Jednym z najzabawniejszych przykładów jest sytuacja z 8. odcinka 2. sezonu. Wszystko zaczyna się niewinnie – Dwight siedzi przy biurku i podskakuje na swej niebieskiej piłce do ćwiczeń. Scenariusz wskazywał, że Jim ma delikatnie przebić wspomnianą piłkę przy pomocy nożyczek, aby zaczęło z niej powoli uchodzić powietrze. Miało to nadać całości komicznego charakteru. John Krasiński, czyli serialowy Jim, przypadkowo uderzył jednak piłkę bezpośrednio w szew, przez co doszło do jej natychmiastowego pęknięcia – w efekcie Rainn Wilson, czyli Dwight, natychmiastowo upadł na podłogę. To jeden z najsłynniejszych momentów w serialu!

Podczas kręcenia seriali i filmów dochodzi do wielu przezabawnych blooperów – dowiedz się o nich więcej na https://serialowy.pl/slownik/czym-jest-blooper-serialowy-slownik-25009/!

Nawiedzony dom na wzgórzu – upadek z kanapy

The Haunting of Hill House to amerykański dramat złożony z ośmiu odcinków. Prezentuje on opowieść o rodzinie zamieszkującej posiadłość przepełnioną mrokiem. Co ciekawe, serial słynie ze swych jednorazowych ujęć – jest to niezwykle trudne zarówno dla ekipy operującej kamerą, jak i samych aktorów, gdyż jeden błąd prowadzi do utraty całego ujęcia. Możemy jednak znaleźć pewną wpadkę, która pojawiła się w finalnej wersji produkcji.

Szósty odcinek serii ukazuje, jak rodzina Crainów gromadzi się w domu pogrzebowym – wtedy też dochodzi między nimi do starć pełnych emocji. Możemy tam zaobserwować, jak kamera śledzi odrobinę pijaną Teodorę, która kłóci się z obecnymi w pomieszczeniu osobami. Wtedy próbuje usiąść na poręczy kanapy, ale zamiast tego upada na ziemię. Jak się okazuje, nie było to zaplanowane! Kiedy dwie inne postacie ruszyły, aby jej pomóc, aktorka pozostała w swej roli i zaczęła na nich krzyczeć, by jej nie dotykać. Całość wygląda zupełnie tak, jakby scena została zapisana w scenariuszu.

Przyjaciele – gra na dudach

Chociaż od ostatniego sezonu Przyjaciół minęło wiele lat, serial wciąż cieszy się szerokim gronem wiernych fanów, którzy regularnie do niego powracają. To komedia, która przedstawia widzom losy grupy przyjaciół pragnących odnaleźć swe miejsce w życiu. Czy podczas seansu Friends dostrzegliście jednak pewne bloopersy?

Jedna z najzabawniejszych scen serialu przedstawia Rossa grającego na dudach – bohaterowie zebrali się w salonie, aby wysłuchać koncertu. Ten moment staje się jeszcze zabawniejszy, gdy Phoebe dołącza do przedstawienia, naśladując dźwięk dud, co nie było zapisane na kartkach scenariusza. W tamtej chwili można nawet dostrzec, że aktorka siedząca obok niej, ogrywająca rolę Rachel, próbuje powstrzymać śmiech.

Przyjaciele – scena z kajdankami

Warto wspomnieć również o innej wpadce w Przyjaciołach, która uczyniła daną sytuację jeszcze zabawniejszą. Miała ona miejsce podczas sceny, gdy Chandler zostaje zakuty w kajdanki w gabinecie swej dziewczyny – Rachel, próbując zatrzymać mężczyznę w gabinecie, przykuła go do szafki na akta. Wtedy też możemy zobaczyć, jak Chandler domaga się, aby go uwolnić… i wtedy nagle szuflada wysuwa się i uderza go w głowę, przerywając mu wypowiedź. Ta sytuacja nie była zaplanowana, dlatego kolejny raz możemy zobaczyć, jak aktorka grająca Rachel stara się ukryć swój uśmiech.

Na planie filmowym, zupełnie tak jak w życiu, nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planem. Niekiedy jednak wpadki zostają zachowane i widzowie mogą je oglądać w finalnej wersji serialu. A jakie są wasze ulubione bloopersy? Koniecznie dajcie znać!

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieużytkowany Fiat odholowany z ul. Jagiellończyka

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków,