Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę i wykład o olsztyńskich kamienicach

- Kategoria: Kultura
0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza 14 maja na godz. 17:00 do Czytelni Książek na wernisaż prac studentów Instytutu Sztuk Pięknych UWM. Spotkanie uświetni wykład dr Grażyny Kobrzenieckiej-Sikorskiej.

W ramach zajęć z historii sztuki i seminarium magisterskiego grupa studentów olsztyńskiego Instytutu Sztuk Pięknych przygotowała serię prac (fotografia, rysunek), których tematem są zabytkowe elewacje oraz drzwi olsztyńskich kamienic. Wystawa prezentowana w bibliotece jest efektem fascynacji, jaką zaszczepiła w swoich studentach dr Grażyna Kobrzeniecka-Sikorska, która podczas inauguracji wystawy wygłosi prelekcję pt. „Zabytkowe kamienice olsztyńskie w pracach dyplomowych studentów Instytutu Sztuk Pięknych”. Wernisaż studenckich prac jest niewątpliwą okazją do poznania bogactwa olsztyńskich detali architektonicznych, na które często z powodu pośpiechu nie zwracamy uwagi, to one przecież w dużej mierze czynią Olsztyn tak niezwykłym.

Wernisaż oraz wykład odbędą się w Czytelni Książek (Stary Ratusz WBP), ul. Stare Miasto 33, dnia 14 maja 2004r, o godzinie 17:00. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się