Włamał się do kościoła i okradł skarbony. Został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością p-ko Mieniu KMP w Olsztynie prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem do kościelnych skarbon. Łupem sprawcy padły pieniądze w łącznej kwocie ponad 5 tys. zł. Zebrany materiał dowodowy doprowadził policjantów na trop 26-letniego mężczyzny, który okazał się również poszukiwany za przestępstwa o podobnym charakterze. 26-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu – grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W dniu 27 lipca 2020 roku, olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z olsztyńskich kościołów oraz na teren plebani. Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych po tym jak kościół po ostatnim nabożeństwie opuścili wszyscy wierni. Okazało się, że sprawca zainteresował się skarbonami ustawionymi w kościele z których po wyłamaniu drzwiczek zabrał pieniądze o łącznej kwocie ponad 5 tys. zł. Na miejscu przestępstwa pracował technik kryminalistyki, który zabezpieczył niezbędne ślady kryminalistyczne. Policjanci dotarli również i zabezpieczyli nagrania z pobliskich kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek sprawcy przestępstwa.

Cztery dni zajęło policjantom ustalenie i dotarcie do osoby odpowiedzialnej za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Młody mężczyzna został ostatecznie zatrzymany i doprowadzony do olsztyńskiej jednostki policji, gdzie po przesłuchaniu usłyszał zarzut z at. 279§1 kk za który może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że mimo młodego wieku, 26-latek już wcześniej miał konflikt z prawem w związku z popełnieniem przestępstw o podobnym charakterze. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary kilkudziesięciu dni pozbawienia wolności.

Po dokładnej analizie przestępczych zachowań 26-latka, można stwierdzić, że w tym przypadku mamy do czynienia ze zjawiskiem przestępczości migrującej. Okazało się, że do poprzednich przestępstw doszło m.in. na terenie Lublina czy Częstochowy.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus