Włącz się w kulturę. Miejski Ośrodek Kultury przedstawił plan działania

- Kategoria: Wiadomości
0

Nowe logo i nowy pomysł na kulturalne wydarzenia w Olsztynie. Władze Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowały dzisiaj (21.03) zarys działania instytucji.

Nie pojedyncze wydarzenia, a całoroczne programy – to podstawa funkcjonowania MOK-u. Taką koncepcję jednostki przedstawiły jej władze oraz osoby zaangażowane w projekt.

– Chcemy, by ludzie włączyli się w kulturę – tłumaczy Agnieszka Kołodyńska. – To tłumaczy m.in. nowe logo MOK-u, przypominające piktogram włącznika. Chcemy działać w rocznych programach, które będą dotyczyć poszczególnych dziedzin kultury.

Łącznie na ofertę kulturalną ma się składać działalność w dziewięciu obszarach. To Spichlerz Piastowska 13, Przyszłość Jest Teraz, Akademia Dźwięku, #bluesolsztyn, Rozrywka, Akademia Żywego Teatru, Lokalne Pracownie Kultury, Żywe centrum oraz Centrum Sztuk Wizualnych.

– Zapiszcie sobie Państwo ten adres, bo tam zaczyna się dziać – zachęca odpowiedzialny za Spichlerz Piastowska 13 Andrzej Poterała. – Wraz z wiosną to miejsce budzi się do życia. Tam będzie można eksperymentować, realizować swoje pomysły. Zapraszamy wszystkich do współpracy, jesteśmy po to, by pomóc Wam tworzyć.

Jednoznacznie identyfikowany z naszym miastem jest blues. Dlatego to wszystko, co dzieje się wokół tego gatunku ma swój osobny program.

– Rozwijamy dotychczasową formułę znaną z Olsztyńskich Nocy Bluesowych – wyjaśnia zajmująca się tą dziedziną Joanna Mariuk. – Działania będą całoroczne, interaktywne, także nietypowe, jak warsztaty bluesoterapii albo „Przedszkole bluesa”, czyli teatr cieni dla przedszkolaków, który będzie przybliżać bluesową kulturę. Nowością w trakcie ONB będą natomiast koncerty pod hasłem „Po raz pierwszy w Polsce”, podczas których zobaczyć i usłyszeć będzie można światowe gwiazdy, które jeszcze nigdy nie grały w naszym kraju.

Dużym i ważnym elementem jest program „Rozrywka”. W nim zawarte są popularne wydarzenia – m.in. koncerty, występy kabaretowe. Jednym z jego elementów będzie Olsztyńskie Lato Artystyczne.

– Nie skupiamy tylko na czasie wakacyjnym – zapewnia koordynujący ten program Piotr Bierżyński. – Chcemy żeby program też istniał w tzw. sezonie kameralnym. Planujemy pojedyncze koncerty ale i festiwale. W tym roku będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in. SBB, Tomasz Lipińskiego, The Gate albo kabaret Neonówka.

Jednocześnie uruchomione zostanie Olsztyńskie Obserwatorium Kultury. Będzie mieć na celu przyglądać się i analizować kulturalne życie miasta. Przestrzeniami, z których ma w głównej mierze czerpać, to Spichlerz Piastowska 13 oraz Lokalne Pracownie Kultury.

Więcej o programach oraz propozycjach przygotowywanych na najbliższe tygodnie, można przeczytać na internetowej stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego