Otwarcie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego „Słoneczna Polana”

CRS Ukiel - Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego „Słoneczna Polana”

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zaprasza na oficjalne otwarcie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego „Słoneczna Polana” przy ul. Sielskiej 38 w Olsztynie – trzeciej części całorocznej infrastruktury wchodzącej w skład Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”.

Otwarcie, którym będzie wydarzenie o nazwie „Słońce w żaglach” zorganizowane zostanie 26 września 2015 roku (sobota) o godzinie 10:30.

Uczestnikom zagwarantowano wiele atrakcji, wśród nich: przecięcie wstęgi i otwarcie pomostów, „wodowanie” miniaturowej żaglówki, rejsy łodzią motorową, koncert szantowy zespołu Szantaż, przegląd mody sportowej, regaty żeglarskie i mnóstwo gier i zabaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Program:
10.30 – uroczyste przecięcie wstęgi Prezydenta Olsztyna, wodowanie miniaturowej żaglówki
11.30 – uroczyste otwarcie regat żeglarskich „Nauticus Cup”
11.45-12.30 – „Rejs to odkrywanie świata” – krótkie opowieści żeglarzy
12.30 – koncert zespołu Szantaż
13.00 – przegląd mody sportowej – odzieży żeglarskiej i sportowo-żeglarskiej

Pomiędzy godz. 11.30 a 14.00 odbędą się konkursy dla dzieci – rysunkowe („Wymarzony rejs”, „Ja i żaglówka”) oraz zręcznościowe (przeciąganie liny, jak zbudować żaglówkę).

W trakcie imprezy do dyspozycji gości będą stoiska tematyczne (m. in. „Żagle i inne wodne szaleństwo”, sporty wodne i plażowe), wystawa fotograficzna „Olsztyn na sportowo” oraz stoisko gastronomiczne.

Na Słonecznej Polanie powstał całoroczny hangar z warsztatem szkutniczym oraz Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego. Budynki „spięte” są amfiteatralnym placem, z którego rozchodzi się widok na panoramę miasta. Całość została „wtopiona” w otaczający teren, dachy zaprojektowane są jako „dachy zielone” stanowiące naturalne przedłużenie istniejącego wzgórza.

Obiekty wyposażone zostały w nowoczesne i ekologiczne systemy ogrzewania i wentylacji. W ramach inwestycji powstała także przystań wodna z pomostami na ok. 100 jednostek pływających

Źródło: OSiR Olsztyn/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne