Wirtualny spacer po Olsztynie dla każdego

- Kategoria: Ciekawostki
0

Warmia to region coraz częściej wybierany przez turystów. Piękne widoki, spokojna aura, przyjemność, jaką dają spacery po lesie, piękne, czyste jeziora, zabytki, miejsca kultury i rozrywki, festiwale oraz jarmarki. To wszystko zachęca Polaków, a także i turystów zza granicy, do odwiedzenia Krainy Tysiąca Jezior. Olsztyński wirtualny spacer jest propozycją dla turystów i gości.

Turystów przyciąga także stolica Warmii i Mazur – Olsztyn. Miasto jest atrakcyjne dla turystów, bo zapewnia oprócz miejskich atrakcji także ciekawe miejsca rekreacji, wyjątkowe zabytki, a przede wszystkim gwarantuje odpoczynek nad kilkunastoma jeziorami, które znajdują się w granicach miasta. Wielu turystów urzekają piękne lasy i parki.

Miasto oferuje także noclegi na każdą kieszeń, a także restauracje, kawiarnie i puby odpowiednie każdym gustom kulinarnym. Naszą ofertę turystyczną można śledzić za pomocą aplikacji mobilnej Visit Olsztyn czy portalu turystycznego www.visit.olsztyn.eu

Zanim turysta wybierze Olsztyn, może upewnić się oglądając internetowe panoramy, że urlop w tym miejscu jest idealnym pomysłem. Proponujemy również spacer wirtualny, który będzie funkcjonował na naszej stronie już od dziś. Spacer tworzy ponad 100 panoram z całego miasta – informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Każdy będzie mógł wybrać się na spacer olsztyńską starówką, przejść po Parku Centralnym, wejść na szlaki w lesie miejskim czy zobaczyć, gdzie znajdują się zabytki, miejsca rozrywkowe lub hotele. Dzięki internetowej panoramie miasta, turysta może także ujrzeć jak wyglądają pobliskie jeziora, lasy, zajrzeć na basen, czy zobaczyć wnętrze kościołów. Dodatkowo obok panoramy danego miejsca znajdują się linki prowadzące do szczegółowych informacji o danym miejscu, a także możliwość przeczytania wiadomości o aktualnych wydarzeniach rozrywkowo-kulturalnych, a także sportowych.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.

Link do spaceru: www.visit.olsztyn.eu/panorama

Źródło: UM Olsztyna

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się