Ciekawostki

Wilczy pacjent wrócił do lasu

Wilk, który przez ponad trzy miesiące przebywał w prowadzonym przez Nadleśnictwo Olsztynek ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt wrócił na wolność. Akcja uwolnienia tego nietypowego pacjenta odbyła się 9 marca.

Młody, bo około dwuletni samiec wilka, trafił do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt w Napromku koło Lubawy ponad trzy miesiące temu. Skrajnie wycieńczonego basiora (leśnicy nazwali go „Napromek” od nazwy ośrodka) w listopadzie ubiegłego roku znaleźli leśnicy z Nadleśnictwa Miłomłyn. To oni zawieźli zwierzę do prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztynek „leśnego szpitala”. Walka o życie wilka była długa.

Okazało się, że drapieżnik cierpi na jedną z chorób wywoływanych przez kleszcze. – Na szczęście wilk odzyskał siły i mogliśmy go w końcu wypuścić do lasu – cieszy się Lech Serwotka, leśniczy Leśnictwa Napromek, który opiekował się nietypowym pacjentem.

Basior z miłomłyńskich lasów został wyposażony przez ekspertów ze Stowarzyszenia „Wilk” w obrożę telemetryczną. Dzięki temu będzie można dokładnie śledzić trasę jego wędrówki.

autor filmu: Alan Pyrczak, Studio Ruchome Obrazki
Źródło: RDLP w Olsztynie/Adam Pietrzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*