Wiadomości

„Wiem, czym oddycham” – Zagłosuj w internecie na czujnik jakości powietrza dla Ciebie i sąsiadów

Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego zgłosili 56 proponowanych lokalizacji czujników jakości powietrza w konkursie Fundacji Aviva „Wiem, czym oddycham”. Do 5 grudnia trwa głosowanie internetowe, które zdecyduje, dokąd trafią czujniki pozwalające sprawdzać poziom smogu. Urządzenia otrzyma 100 miejsc w kraju z największą liczbą głosów.


Na dziś z województwa warmińsko-mazurskiego w pierwszej setce rankingu są 3 lokalizacje, w miejscowościach Lidzbark Warmiński, Ostróda, Braniewo.

Wyniki nie są przesądzone, gdyż głosowanie trwa do środy 5 grudnia. Kluczem do sukcesu jest zmobilizowanie jak największego poparcia dla swojej lokalizacji. Uczestniczące w konkursie gminy, szkoły i społeczności lokalne wykorzystują do tego celu media społecznościowe i strony internetowe.

Aktualny ranking pokazujący zgłoszone lokalizacje i wyniki głosowania można sprawdzić tu: https://wiemczymoddycham.pl/ranking/. W całej Polsce zgłoszono do konkursu 2 500 lokalizacji, a dotychczas głosy oddało 42,5 tys. osób.

Co ciekawe, udział w konkursie bierze ponad 300 szkół podstawowych. Spośród nich 50 szkół z największą liczbą głosów otrzyma dodatkowo wewnętrzne sensory jakości powietrza.

W zeszłym roku w ramach kampanii „Wiem, czym oddycham” Aviva zamontowała 300 czujników.
W tym roku uzupełni mapę Polski o kolejne 100 czujników – lista laureatów zostanie ogłoszona w Mikołajki – 6 grudnia.

 „Wiem, czym oddycham” buduje świadomość społeczną

Smog to wciąż jeden z największych problemów ekologicznych i zdrowotnych w Polsce.
Z danych WHO wynika, że 36 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w UE znajduje się w naszym kraju. Dlatego Aviva po raz kolejny wspiera działania monitorujące jego poziom i zwiększające świadomość społeczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*