Wielkie otwarcie Milko Mazury MTB – start sezonu w Iławie

- Kategoria: Sport
0

Wnajbliższy weekend (23-24 kwietnia) odbędą się pierwsze zawody w ramach kolarskich zmagań Milko Mazury MTB. Wielkie otwarcie siódmego sezonu nastąpi w Iławie, gdzie odbędzie się Wyścig Pięciu Jezior. Marka Milko jest sponsorem tytularnym wydarzenia, które składać się będzie z 10 etapów i zakończy się we wrześniu.

Milko Mazury MTB na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych kolarskich wydarzeń sportowych, odbywających się w północno-wschodniej części kraju.  To najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. Staruje na południu Mazur – w Iławie, a następnie kolarze zagoszczą w Pieckach, Mrągowie, Mikołajkach, Pasymiu, Giżycku, Rynie, Kwidzynie, a sezon zakończy się wyścigiem w Starych Jabłonkach.

Podobnie jak w latach ubiegłych trasy wyścigów przebiegają pośród malowniczych, krajobrazów Warmii i Mazur. Wytyczono je tak, by przebiegały przez najatrakcyjniejsze tereny leśne, specjalne ścieżki rowerowe poprowadzono wzdłuż stromych brzegów jezior.

Już od kilku lat Mlekpol, producent marki Milko jako sponsor tytularny wydarzenia, zachęca do zdrowego stylu życia, edukuje i towarzyszy uczestnikom podczas tej formy aktywności. Ruch daje wiele korzyści, wpływa na odporność organizmu, redukuje stres i pomaga utrzymać równowagę emocjonalną. Na ogólne samopoczucie pozytywnie wpływa także odpowiednio zbilansowana dieta. Sportowa przygoda, połączona z produktami Mlekpolu, to przepis na udany weekend mówi Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu SM Mlekpol.

Zawodowe grupy kolarskie, amatorzy oraz pasjonaci kolarstwa górskiego, dzieci i młodzież – podczas zawodów wszyscy znajdą coś dla siebie. Adepci szkółek kolarskich będą rywalizować w Łaciate Junior Race – Lidze Szkółek Kolarskich, a najmłodsi w ramach Łaciate Junior Strider Race, ucząc się zasad zdrowego współzawodnictwa. Marka Łaciate Junior jest sponsorem strategicznym wydarzeń dla dzieci.

Cieszymy się, że już po raz siódmy możemy promować tę wspaniałą dyscyplinę, organizując Milko Mazury MTB. Przez cały okres wiosenno-letni namawiamy do aktywności, zdrowego trybu życia z produktami Mlekpolu i rodzinnego spędzania czasu. Jesteśmy pewni, że w tym roku również nie zabraknie sportowych wyzwań dla uczestników i niezapomnianych emocji dla kibiców. Szczegóły dotyczące wyścigów znajdują się na stronie www.mazurymtb.plmówi Arkadiusz Cała, organizator wyścigów Milko Mazury MTB.

Po więcej informacji na temat zdrowego stylu życia i porad dotyczących aktywności fizycznej zapraszamy na: ruszajzmilko.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Oszuści ponownie zaatakowali. Mieszkanka Olsztyna straciła 98 tys. zł

„Twoje środki są zagrożone…” – od takiej informacji