Zapowiedzi wydarzeń

Wielki Test Języka Angielskiego w Olsztynie

W niedzielę 20.11.2016r. odbędzie się IV Ogólnopolska Edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego.Organizatorem lokalnym WTJA w Olsztynie jest Szkoła Języka Angielskiego Modern School.

20 listopada 2016 roku odbędzie się czwarta edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego. Powstanie we współpracy ETS Global – międzynarodowym wydziałem ETS (Educational Testing Service), największej niezależnej, amerykańskiej organizacji na świecie, zajmującej się testowaniem i badaniami edukacyjnymi w obszarze języków obcych oraz we współpracy z twórcami nowoczesnej metody nauczania języka angielskiego dla dzieci Teddy Eddy, która już jest stosowana w 150 lokalizacjach w całej Polsce.

Jak to się odbywa?

Organizator ogólnopolski – Electrum sp. z o.o., zaprasza szkoły językowe z różnych miast do współorganizacji Wielkiego Testu Języka Angielskiego w całej Polsce. Każda miejscowość gromadzi w odpowiednim miejscu (teatr, filharmonia, itp.) mieszkańców na napisanie testu sprawdzającego poziom kompetencji językowych. Lokalnym imprezom towarzyszą liczne atrakcje. Po kilku-kilkunastu dniach wszyscy uczestnicy wydarzenia w Polsce otrzymują wyniki, określające ich poziom na skali CEFR.

Poprzednie edycje

Pierwsza edycja WTJA odbyła się 17 czerwca 2012 roku w 35 miastach Polski. Ogólnopolski test stwierdził, że Polska zna angielski na poziomie B1+. Druga edycja została przeprowadzona 9 czerwca 2013 w 49 miastach Polski Polacy udowodnili, że posługują się angielskim na B2. Trzecia, która miała miejsce 14 września 2014, odbyła się się już w 77 i osiągnęła wynik na poziomie B1+. Podczas dotychczasowych trzech edycji w wydarzenie zaangażowało się prawie 80 miast, a ilość przetestowanych osób sięgnęła liczby 18,5 tys. Polaków. Wielki Test Języka Angielskiego spotkał się z przychylnym nastawieniem władz lokalnych poszczególnych miast Polski, gdzie większość miast otrzymała honorowe patronaty prezydentów, wójtów, burmistrzów.

Ideę Wielkiego Testu poparło również wiele znanych osób: m.in. Kamil Stoch, Marcin Daniec, prof. Jerzy Buzek, Piotr Gruszka, Tomasz Olbratowski, Cezary Pazura, Jan Peszek, Małgorzata Potocka, Jerzy Stuhr, Joanna Trzepiecińska, Jan Wieczorkowski, Maciej Wojdyła.

Wydarzenie spotkało się także z niemałym zainteresowaniem mediów, lokalna telewizja, prasa, portale internetowe oraz rozgłośnie radiowe udzieliły patronatu medialnego, a podczas trzeciejj edycji ukazało się aż 350 publikacji internetowych na temat Wielkiego Testu Języka Angielskiego.

Misja Wielkiego Testu Języka Angielskiego

Misją WTJA jest promowanie potrzeby kształcenia językowego. To wydarzenie ma uświadamiać Polakom, że angielski jest w tej chwili podstawą samorozwoju i osiągnięcia sukcesów zawodowych. Znajomość tego języka otwiera dostęp do wszelkiej potrzebnej wiedzy. Wielki Test Języka Angielskiego ma również na celu wyrównywanie szans. Dzięki tej społecznej inicjatywie istnieje coroczna możliwość bezpłatnego sprawdzenia swoich kompetencji językowych przez Polaków (kontrolowanie samorozwoju językowego).

Organizatorzy przygotowali 3 rodzaje testów: test dziecięcy (8-12 lat), test dla młodzieży (13-17 lat) oraz test dla dorosłych (18+). Dzięki zróżnicowaniu testów w WTJA mogą wziąć udział całe rodziny. Każdy uczestnik otrzyma wynik indywidualny, który będzie niewidoczny dla pozostałych uczestników Wielkiego Testu. Modern School, jako organizator lokalny, poda uśredniony wynik dla miasta: „Olsztyn zna angielski na poziomie…”.

Za stronę merytoryczną WTJA odpowiada ETS Global, światowy lider w tworzeniu standardów oceny kompetencji językowych dla młodzieży i dorosłych, który stworzył  m.in. takie egzaminy jak TOEFL, TOFEL Junior oraz TOEIC. Testy dziecięce przygotowuje Teddy Eddy.

W Olsztynie Wielki Test Języka Angielskiego odbędzie się w Teatrze im. Stefana Jaracza. Aby wziąć udział w Wielkim Teście należy zarejestrować się bezpłatnie na: www.olsztyn.znaangielski.pl

Można też wziąć udział w konkursie. Do wygrania liczne nagrody m.in.podwójne zaproszenie na weekend w Termach Warmińskich dla dwóch osób, zaproszenia na wieczorną sztukę do teatru, słowniki oraz książki.

Rejestracja trwa do 17.11.2016r. do godz. 23:59. W dniu Testu trzeba przyjść do Teatru między godziną 9:30-10:20, zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zgodę na wzięcie udziału w Teście (w przypadku osób niepełnoletnich) – zgoda dostępna jest po dokonaniu rejestracji.

Szczegóły konkursu dostępne są na stronie www.olsztyn.znaangielski.pl

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydenta Olsztyna. Wielki Test Języka Angielskiego wspiera także Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*